RAPORT

Pogarda

Z Grasiem rozmawiał o „produkcji faktur VAT”. Kim jest Maciej Witucki?

Najnowsze

Popularne

Centralne Biuro Antykorupcyjne i Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymały w środę cztery osoby w tym byłego senatora PO Tomasza M., a także Macieja Wituckiego. Ten ostatni to jeden z bohaterów nagrań z restauracji Sowa i Przyjaciele, obecnie zajmuje stanowisko prezydenta Konfederacji Lewiatan. Nagrania w 2018 roku ujawnił portal tvp.info.

Najpierw wójt, teraz starosta z PO. Zatrzymania CBA w Kołobrzegu

Starosta kołobrzeski Tomasz T. został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzuty mające charakter przestępstw korupcyjnych – potwierdził PAP w piątek...

zobacz więcej

Jakie były przyczyny zatrzymania przez CBA i CBŚP? O tym piszemy TUTAJ.


Maciej Witucki był bohaterem jednego z nagrań w restauracji Sowa Przyjaciele, którego treść ujawnił portal tvp.info. 8 września 2013 roku zatrzymany w środę przez CBA biznesmen spotkał się z senatorem Tomaszem M., Jackiem Protasiewiczem (poseł PO) i Pawłem Grasiem (poseł PO i rzecznik rządu). 


W., który był wówczas członkiem rady nadzorczej LOT opowiadał o… wyłudzeniach VAT.


Paweł Graś: No wiesz, wszystko... zawsze coś za coś jest. Alternatywa dla nękania i dla szukania za wszelką cenę, no to jest gdzieś podniesienie czegoś, tak? Podatku albo czegoś.


Maciej Witucki.: Te oszustwa VAT-owskie, to gdziekolwiek słyszę o temacie zorganizowanej przestępczości w Polsce, to już właściwie nie narkotyki.


Paweł Graś: Absolutnie nie opłaca się już produkcji narkotyków, tylko VAT.

Korupcja w urzędzie? Wśród zatrzymanych dwóch warszawskich wicedyrektorów

Dwóch wicedyrektorów w podległej władzom Warszawy spółce Zarząd Praskich Terenów Publicznych usłyszało zarzuty związane z przyjmowaniem korzyści...

zobacz więcej

Maciej Witucki.: Produkcja faktur jest lepsza.


Paweł Graś: To jest problem, bo to się wiesz, to jak stonka się przerzuca, wiesz z obszaru na obszar.


Tomasz M.: Tworzysz sieć stu spółek...


Paweł Graś: Jakich stu??? Nie musisz stu tworzyć, no co ty! Problem jest tylko znalezienie... dzisiaj to jest złoto, jutro pręty stalowe, pojutrze wapno, potem olej rzepakowy, potem wiesz, ku**a każdy towar, absolutnie wszystko możesz...


Kim jest Maciej Witucki?


W. urodził się w 16 stycznia 1967 roku w Gorzyniu. W 1991 roku skończył studia na Politechnice Poznańskiej, po czym wyjechał na stypendium do Francji.


Do Polski wrócił w 1998 roku. Pracował w banku Cetelem Polska i Lukas Banku, którego w 2005 roku został prezesem.

„Przekręt stulecia”. Jak w Małopolsce wyparowały dziesiątki milionów złotych

Miała zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu 720 tys. użytkowników, 300 szkołom i zapobiegać wykluczeniu cyfrowemu w regionie. Małopolska...

zobacz więcej

Rok później objął stanowisko prezesa Telekomunikacji Polskiej i szefa Grupy TP (w jej skład wchodziły m.in. PTK Centertel, Emitel czy Wirtualna Polska). 


Podczas gdy był prezesem TP SA została przekształcona w Orange Polska. Witucki pozostawał na stanowisku do września 2013 roku. Po odwołaniu z funkcji prezesa, został członkiem rady nadzorczej Orange.


Od maja 2013 do grudnia 2015 był członkiem rady nadzorczej PLL LOT. Następnie objął stanowisko prezesa zarządu w zajmującej się outsourcingiem firmie Work Service SA. 


27 czerwca 2019 roku wybrano go na funkcję prezydenta Konfederacji Lewiatan, zastępując Henrykę Bochniarz. 


W 2010 i 2014 roku został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2012 roku otrzymał francuski Order Kawalera Legii Honorowej. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej