RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

PO oskarża PiS o wspieranie Putina. Europoseł pokazał liczby

Prof. Zdzisław Krasnodębski (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Prof. Zdzisław Krasnodębski (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Platforma Obywatelska przekonuje wyborców, że rząd Zjednoczonej Prawicy wspiera Rosjan. Europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski odpowiedział powołując się na dane niemieckiego think tanku Kiel Institute for the World Economy. Z badań wynika, że ze wszystkich państw świata tylko Stany Zjednoczone wysyłają Ukraińcom więcej broni niż Polska.

Politycy PiS zalali internet filmami z Tuskiem. „Tak przymila się do zbrodniarza”

Władimir Putin zrzucił na ukraińskie miasta kilkadziesiąt rakiet i dronów, zabijając wiele niewinnych osób. Szef PO Donald Tusk zaatakował wówczas...

zobacz więcej

„Rosja bestialsko atakuje ukraińskie miasta, a w tym czasie Morawiecki bredzi na zlocie proputinowskich partii o Unii Europejskiej jako »transnarodowej bestii«. Gorzej nie można” – napisał ostatnio na Twitterze szef PO Donald Tusk.


Platforma opublikowała również spot sugerujący, że Zjednoczona Prawica wspiera Rosję. „Panie Morawiecki, kim jest dla pana Putin?” – pytano.


Zobacz także: Łukaszenka chce rządów Tuska w Polsce. Posłanka przypomniała nagranie [WIDEO]

 

Warto przypomnieć, że „proputinowska” zdaniem PO hiszpańska partia Vox od lat przestrzegała przed Rosją. Kilka miesięcy temu liderzy tej formacji proponowali nawet, by Władimir Putin dożywotnio został w Hiszpanii uznany za persona non grata – osobę niemile widzianą.


Teraz do sprawy odniósł się europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski.

Politico: Scholz dba o interes Niemiec i nie zwraca uwagi na UE. Spór z Francją

„W Europie wstrząśniętej skutkami wojny Rosji na Ukrainie kanclerz Niemiec Olaf Scholz deklaruje solidarność, ale dba tylko o interes swojego...

zobacz więcej

Polityk PiS pokazał zestawienie niemieckiego think tanku. Wynika z niego, że największe wsparcie Ukraińcom walczącym z rosyjskimi okupantami przekazują kolejno Stany Zjednoczone, Polska, Wielka Brytania i Kanada.


Zobacz także: Tusk przestrzega przed Rosją. Co mówił o Putinie, gdy był premierem?

 

Instytut badań ekonomicznych Kiel przygotował również zestawienie pokazujące wsparcie dla Kijowa w odniesieniu do PKB poszczególnych państw. Z krajów, które uwzględniono, najlepiej wypadły Łotwa, Estonia, Polska i Litwa.


„Oni swoich zwolenników uważają za durniów, którym wszystko mogą wmówić” – napisał o politykach PO Krasnodębski.


„PO, która w latach 2007-15 skwapliwe wypełniała przydzielone sobie zadania w ramach niemieckiej appeasement polityki wobec Rosji, oskarża PiS o wspieranie Putina. Tutaj dane z kilońskiego IfW” – dodał.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej