RAPORT

Pogarda

Czarnek o słowach na pogrzebie Urbana. „Wstyd komunisto Kwaśniewski”

Aleksander Kwaśniewski przemawiał na pogrzebie Jerzego Urbana (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Aleksander Kwaśniewski przemawiał na pogrzebie Jerzego Urbana (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Jeśli prezydent Kwaśniewski porównuje Urbana – piewcę i człowieka, który gloryfikował czas PRL będąc rzecznikiem prasowym Jaruzelskiego z premierem Morawieckim w wolnym, praworządnym państwie, jednym z najbezpieczniejszych w Europie, to po prostu jest komunistą, który kłamie – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Premier: Dołożę starań, by Jerzy Urban doczekał się uczciwej opowieści na swój temat

Osobiście dołożę starań, by Jerzy Urban doczekał się uczciwej opowieści na swój temat, a więc takiej, która obnaża jego potworność – zadeklarował...

zobacz więcej

Na Powązkach Wojskowych w Warszawie odbył się we wtorek pogrzeb rzecznika prasowego rządu PRL w stanie wojennym Jerzego Urbana.


Wieczorem na antenie Polsat News, minister Czarnek został poproszony o komentarz do słów byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który miał powiedzieć w czasie pogrzebu Urbana, że „dziś rolę Urbana przejął na siebie premier Morawiecki”.


– On zarzucał Urbanowi, że ten w okresie PRL-u kłamał. Zdarzało się. A premier Morawiecki? Kto odmawia patriotyzmu opozycji? Kto mówi, że są onucami Putina? Ten język premiera Morawieckiego jest ostrzejszy. (...)Różnice są dwie: premier Morawiecki jest premierem, a Urban był tylko rzecznikiem prasowym, a więc nie miał takiego wpływu na decyzje. No i druga różnica Morawiecki nie ma za grosz talentu Urbana – miał powiedzieć Aleksander Kwaśniewski w czasie pogrzebu Urbana.


Minister Czarnek zwrócił uwagę, że Aleksander Kwaśniewski był ministrem w rządzie PRL, w czasach komunistycznych, „kiedy zabijano ludzi za to, że mówili prawdę, prześladowano ich, łamano podstawowe wolności prawa człowieka”.


– On porównuje piewcę i człowieka, który gloryfikował tamten czas będąc rzecznikiem prasowym Jaruzelskiego z premierem Morawieckim w wolnym, praworządnym państwie, jednym z najbezpieczniejszych w Europie. Wstyd komunisto Kwaśniewski – powiedział minister Czarnek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej