
Siemens i Bosch z branży elektronicznej, Bayer z farmaceutycznej, Knauf z budowlanej czy Hochland i Ritter Sport ze spożywczej – zdaniem ustępującego ambasadora Ukrainy w Niemczech Andrija Melnyka to firmy, która dalej działają w Rosji. „Ataki rakietowe na miasta i ludność cywilną są finansowane z waszych krwawych pieniędzy” – napisał na Twitterze.
Władimir Putin zrzucił na ukraińskie miasta kilkadziesiąt rakiet i dronów, zabijając wiele niewinnych osób. Szef PO Donald Tusk zaatakował wówczas...
zobacz więcej
Po inwazji Rosji na Ukrainę wiele światowych firm opuściło państwo, którym niepodzielnie steruje reżim Władimira Putina.
Zobacz także: „Lista hańby”. Ukraińskie MSZ ujawniło, które firmy zostały w Rosji
Od rozpoczęcia wojny minęło pół roku. Tylko w poniedziałek wiele niewinnych osób zginęło od zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego na szereg miast w większości regionów Ukrainy. Pociski uderzyły m.in. w centrum Kijowa, w Zaporoże oraz w miasta obwodów dniepropietrowskiego i mikołajowskiego.
Od początku ataku Rosjanie zabili setki ukraińskich dzieci, a tysiące wywieźli wgłąb Rosji.
Premier Węgier Viktor Orban spotkał się w Berlinie z kanclerzem Olafem Scholzem i jego poprzedniczką Angelą Merkel. Głównym tematem ich rozmów była...
zobacz więcej
Andrij Melnyk przekazał, że mimo to wiele niemieckich przedsiębiorstw nadal współpracuje z Rosjanami.
Zobacz także: MSZ Ukrainy pokazało listę hańby. Które firmy wciąż działają w Rosji?
„Te niemieckie firmy są nadal w Rosji i wspierają ten morderczy reżim terrorystyczny inwestycjami i podatkami” – napisał na Twitterze.
„Ukraińcy nigdy tego nie zapomną i nigdy tego nie wybaczą” – dodał publikując grafikę, na której wymienione są m.in. Globus, Storck, NewYorker, Projahn, Stada, Covestro, Siemens, Bayer, Knauf, Metro, Ritter, Hochland, Tom Tailor, Continental, Miele, Linde, Allianz, Bosch, Rational, E-on.
Zobacz także: Holenderska firma robi interesy z Rosją. „Napełniają skarbiec Kremla”