RAPORT

Pogarda

Politycy PiS zalali internet filmami z Tuskiem. „Tak przymila się do zbrodniarza”

Donald Tusk i Władimir Putin (fot. twitter.com/jowita_w, PAP/Jacek Turczyk)
Donald Tusk i Władimir Putin (fot. twitter.com/jowita_w, PAP/Jacek Turczyk)

Najnowsze

Popularne

Władimir Putin zrzucił na ukraińskie miasta kilkadziesiąt rakiet i dronów, zabijając wiele niewinnych osób. Szef PO Donald Tusk zaatakował wówczas premiera Mateusza Morawieckiego i stwierdził, że polityk PiS sprzyja Kremlowi. „Nie ma zdjęć Morawieckiego z Putinem ani Kaczyńskiego z Putinem, ani Dudy z Putinem. Za to jest mnóstwo fotek Tuska, jak się przymila do zbrodniarza z Kremla” – odpowiadają w sieci politycy PiS i publikują dziesiątki dowodów na wieloletnią współpracę Tusk-Putin.

Tusk o rosyjskich gwałcicielach: W jakimś sensie wyzwalali

W 2009 r. na spotkaniu z Władimirem Putinem szef PO Donald Tusk mówił, że „żołnierze radzieccy wyzwalali Polskę spod okupacji hitlerowskiej”....

zobacz więcej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie słyną w sieci z nadmiernej aktywności. W mediach społecznościowych publikują zazwyczaj znacznie mniej niż ich polityczni adwersarze.


Gdy jednak w poniedziałek Donald Tusk i Platforma Obywatelska powiązały premiera Mateusza Morawieckiego z Rosją, internet zalała fala wpisów, zdjęć i filmów.


Zobacz także: Po ataku Rosji na Kijów, PO atakuje premiera. Jest odpowiedź

 

Politycy PiS zaznaczali, że szef PO wiele razy spotykał się z Putinem i podpisywał z rosyjskim dyktatorem wieloletnie umowy. Ich zdaniem, to politycy PO mówili „Rosja nie jest naszym wrogiem, a Putin to nie Stalin – jeśli morduje to detalicznie, a nie hurtowo”, lecz dzisiaj próbują się tego wyprzeć.


Posłanka PiS Anna Milczanowska przypomniała w sieci, że pomimo wszystkich nieprzychylnych, prowokacyjnych gestów ze strony Kremla, Tusk cały latami mówił o „poprawie relacji z Rosją”, „dążeniu do kompromisu” czy „obniżeniu temperatury sporu”.


Zobacz także: Łukaszenka chce rządów Tuska w Polsce. Posłanka przypomniała nagranie [WIDEO]

 

Na Twitterze pokazała filmik o nazwie „Relacje Donalda Tuska z Moskwą”.

Donald Tusk latami apelował, by Rosja stawała się „coraz ważniejszym partnerem Polski”. Kilka takich szokujących dziś wypowiedzi znalazło się w nagraniu, które pokazał z kolei na swoim koncie na Twitterze wiceminister Jacek Ozdoba.


Zobacz także: Tusk zabrał głos ws. granicy polsko-białoruskiej. „Jedno z największych łajdactw”


„Hej, panie trollu, spot dla pana gratis” – napisał pokazując wideo zatytułowane „Prorosyjska Platforma”.


Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker przypomniał, jak rosyjskie media pisały o Tusku jako premierze RP: „Nasz człowiek w Warszawie”.

„W Mińsku też na nich liczą... Czy chcesz, aby wrócili?” – zapytał internautów Rafał Bochenek, poseł PiS. 


Przypomniał nagranie z 2021 r/, gdy białoruski dyktator Aleksandr Łukaszenka mówił: „Tusk to silny polityk, dzięki jego powrotowi do Polski władza PiS upadnie i będzie z kim rozmawiać”.

„Nie ma zdjęć Morawieckiego z Putinem ani Kaczyńskiego z Putinem, ani Dudy z Putinem. Za to jest mnóstwo fotek Tuska, jak się przymila do zbrodniarza z Kremla” – zaznaczyła senator Prawa i Sprawiedliwości Maria Koc.


Zobacz także: „Donald Tusk zaatakował tych, dzięki którym Polacy są bezpieczni”


Europoseł Patryk Jaki przypomniał, że „za namową ludzi Platformy Obywatelskiej, Parlament Europejski przegłosował rezolucję wspierającą ataki Łukaszenki na polską granicę i wstrzymanie środków dla naszego kraju”. 


Zobacz także: Prezes PiS: Koń jaki jest każdy widzi, Sikorski też

 

„Więc Łukaszenko wie kogo wspierać. PO - Partia Onuc” – podsumował.

Posłanka PiS Urszula Rusecka stwierdziła, że nieustannie trzeba przypominać, jak Donald Tusk współpracował z Władimirem Putinem.


Zobacz także: Tusk ostro o Niemczech. Twierdzi, że zawsze był „w opozycji” do Merkel i antyrosyjski

 

„Szczególnie, że ciągle widzimy próby wmawiania Polakom, że Tusk nie był i nie jest prorosyjskim politykiem. Prorosyjskim, proniemieckim, ale nigdy propolskim” – zaznaczyła.

„Na powrót Donalda Tuska do władzy liczy Alaksandr Łukaszenka…” – skomentował Paweł Lisiecki, poseł partii rządzącej.


Wicemarszałek Senatu Marek Pęk podkreślił, że w momencie, gdy rosyjski dyktator atakował Krym, Donald Tusk postanowił zaatakować premiera Polski.


„Dla kogo pan działa, panie Tusk?” – dopytywał również Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w KPRM.

Maciej Wąsik (wiceszef MSWiA) odniósł się z kolei do sondaży, które wciąż wskazują przewagę PiS nad PO.


„Tusk przekonał jednak kogoś do swoich racji…” – stwierdził pokazując wypowiedź białoruskiego dyktatora o Tusku.

Sprawę komentują też internauci, którzy podkreślają, że znalezienie przykładów na współpracę Tuska z Putinem nie jest trudne.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej