RAPORT

Pogarda

Kongres Kobiet nagrodził Tuska. Ubaw w sieci, lewica kpi

Donald Tusk wyróżniony przez Kongres Kobiet. Lawina komentarzy (fot. PAP/Krzysztof Świderski, Twitter.com)
Donald Tusk wyróżniony przez Kongres Kobiet. Lawina komentarzy (fot. PAP/Krzysztof Świderski, Twitter.com)

Najnowsze

Popularne

Szef PO Donald Tusk dostał nagrodę Kongresu Kobiet. „Za co?” – pytają internauci. Lewicowe aktywistki oceniają, że więcej jako premier rządu zrobiła dla nich Beata Szydło z PiS niż polityk Platformy. „Siedem lat kobiety zasuwały na ulicy, sprzeciwiając się opresyjnej władzy, by na koniec przyszedł jakiś facet i zgarnął nagrodę” – dodała z kolei Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050.

Polacy płacą za energię najwięcej w UE? Fake news PO

„Nieudaczna szajka Sasina i Morawieckiego funduje nam najdroższy prąd w Europie” – napisał na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej Jerzy...

zobacz więcej

– Tak naprawdę to ja powinienem wam przyznać dzisiaj jakąś symboliczną nagrodę. Chciałbym zwrócić się z gorącym apelem do Polaków, do mężczyzn. To jest tak naprawdę coś bardzo smutnego i nas zawstydzającego, że w Polsce wciąż muszą odbywać się kongresy kobiet, domagające się czasami absolutnie fundamentalnych praw – mówił odbierając wyróżnienie Kongresu Kobiet Donald Tusk.


W mediach społecznościowych nie brakuje już opinii, że nagroda była gestem politycznym, a Tusk wcale na nią nie zasłużył.


Zobacz także: Tusk zabrał głos ws. granicy polsko-białoruskiej. „Jedno z największych łajdactw”

 

„Donald Tusk z nagrodą Kongresu Kobiet. Wielka Macierzy jakie to jest strasznie smutne” – oceniła lewicowa publicystka Dominika Długosz.


„Zebrały się kobity i nagrodziły chłopa, bo przestał być turbokonserwą, gdyż umie czytać sondaże i wie, że społeczeństwo się zmieniło. No godne uznania doprawdy” – stwierdziła.


Anna Sikora, działaczka partii Razem z Sieradza, wyraziła na Twitterze kontrowersyjną jej zdaniem opinię: „Więcej dla kobiet zrobiła Beata Szydło – podobnie jak Tusk nie zaostrzyła prawa aborcyjnego, a dała 500+, co zmniejszyło ubóstwo wśród dzieci".


Inna działaczka partii Razem z Warszawy, Martyna Jałoszyńska, stwierdziła, że to nagroda „za wybitne osiągnięcie, jakim było przeczytanie sondaży ze zrozumieniem”.

„Donald Tusk dostał nagrodę Kongresu Kobiet jako »mężczyzna wspierający równość«. Bardzo wspierał tę równość w czasie bycia premierem. Tak bardzo, że aż wcale” – oceniono na profilu Młoda Lewica. 


Zobacz także: „Donald Tusk zaatakował tych, dzięki którym Polacy są bezpieczni”

 

„Nie dziękujemy za podtrzymywanie »kompromisu« aborcyjnego ani za olewanie osób LGBT+” – dodano.


Afera z domem Sutryka. Radny: To sprawa dla CBA

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk kupił za 1,6 mln zł zabytkowy dom na ekskluzywnym osiedlu – informowały kilka dni temu media. Wrocławski radny PiS...

zobacz więcej

Podobnego zdania są przedstawiciele Polski 2050.


Zobacz także: Niespełniona deklaracja Tuska. „Nie chcę wypaść na gościa, który każdemu chce się podlizywać”

 

„Siedem lat kobiety zasuwały na ulicy, sprzeciwiając się opresyjnej władzy, by na koniec przyszedł jakiś facet i zgarnął nagrodę” – napisała Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050. „Wyszło jak zawsze” – dodała.

Poseł PiS Jan Mosiński stwierdził, że lider PO Donald Tusk dostał nagrodę „za wybitne osiągnięcia polegające na podwyższeniu wieku emerytalnego dla kobiet o siedem lat, a kobietom na wsi o dwanaście oraz za podwyższenie VAT na artykuły dziecięce”.

„Donald Tusk dostał nagrodę Kongresu Kobiet za wspieranie równości... a dokładnie za zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn na poziomie 67 lat” – dodał Paweł Lisiecki z PiS.


„Wcześniej kobiety były dyskryminowane i mogły przechodzić na emeryturę w wieku 60 lat. Donald Tusk to zmienił” – dodał.

Wyróżnienie Tuska było takim zaskoczeniem, że doczekało się już nawet memów.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej