RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Najpierw wójt, teraz starosta z PO. Zatrzymania CBA w Kołobrzegu

Starosta kołobrzeski Tomasz T. został zatrzymany przez CBA (fot. TT)
Starosta kołobrzeski Tomasz T. został zatrzymany przez CBA (fot. TT)

Najnowsze

Popularne

Starosta kołobrzeski Tomasz T. został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzuty mające charakter przestępstw korupcyjnych – potwierdził PAP w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marcin Lorenc. Wcześniej do tej samej sprawy zatrzymani zostali m.in. kołobrzeski architekt i wójt gminy Kołobrzeg.

Łapówka za zmiany w planie zagospodarowania? CBA zatrzymało wójta gminy Kołobrzeg

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie zatrzymali w chwilę po przyjęciu korzyści majątkowej w wysokości 300 tys. zł wójta Gminy Kołobrzeg...

zobacz więcej

Starosta kołobrzeski Tomasz T. (PO) został zatrzymany w czwartek.


– Przedstawione zostały mu zarzuty mające charakter przestępstw korupcyjnych – powiedział prok. Lorenc.


Zaznaczył, że śledztwo, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie, jest rozwojowe i m.in. z tego względu prokurator nie ujawnia żadnych szczegółów w tej sprawie, nawet treści zarzutów, ograniczając się to tego, że są one korupcyjne.


Jednocześnie prok. Lorenc poinformował, że do sprawy zatrzymano także architekta z Kołobrzegu, który również usłyszał zarzuty korupcyjne i został już tymczasowo aresztowany. Jak podają lokalne media, to przewodniczący gminnej komisji urbanistyczno-architektonicznej w gminie wiejskiej Kołobrzeg.


Dodał, że oba zatrzymania i stawiane zarzuty dotyczą tego samego śledztwa, w toku którego ponad dwa tygodnie temu został zatrzymany m.in. wójt gminy Kołobrzeg.


Zatrzymania wójta gminy Kołobrzeg, dyrektora dużej firmy farmaceutycznej i wrocławskiego przedsiębiorcy dokonali funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie, „na gorącym uczynku”, w chwilę po przyjęciu łapówki w kwocie 300 tys. zł, o czym biuro poinformowało 19 września br.


Zatrzymani w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie usłyszeli zarzuty korupcyjne w związku z przyjęciem łapówki w zamian za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Decyzją sądu wójt i dyrektor firmy farmaceutycznej zostali tymczasowo aresztowani.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej