RAPORT

Pogarda

Rafał Trzaskowski na czele komisji ds. środowiska. Internauci o „zasługach” ws. „Czajki”

Mieszkańcy Warszawy przypominają o „zasługach“ Trzaskowskiego w zakresie ochrony środowiska (fot. PAP/CTK)
Mieszkańcy Warszawy przypominają o „zasługach“ Trzaskowskiego w zakresie ochrony środowiska (fot. PAP/CTK)

Najnowsze

Popularne

Zostałem wybrany przewodniczącym komisji ds. środowiska, klimatu i energii w Europejskim Komitecie Regionów – poinformował na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. „Dziękuję za zaufanie. Obecny kryzys pokazuje jasno, że transformacja energetyczna – inwestycje w OZE, w energooszczędność – to dziś sprawa fundamentalna. Że musimy działać. Natychmiast” – dodał (pisownia oryginalna).

Trzaskowski premierem przyszłego rządu opozycji? Reakcja Schetyny [WIDEO]

„Rafał Trzaskowski premierem przyszłego rządu opozycji. Tak czy nie?” – Trudno było Grzegorzowi Schetynie odpowiedzieć na to pytanie dziennikarza...

zobacz więcej

Prezydent Warszawy podkreślił, że transformacja energetyczna jest „inwestycją w przyszłość planety. W bezpieczeństwo i niezależność energetyczną.” – Dlatego jako przewodniczący #ENVE będę zabiegał o bezpośrednie dofinansowanie dla samorządów z UE – napisał. 


Część internautów sceptycznie podeszła do nominacji i obietnic. Niektórzy przypomnieli „zasługi” prezydenta Trzaskowskiego w zakresie ochrony środowiska i pracy na stanowisku włodarza stolicy. Przypomniano zwłaszcza awarię oczyszczalni ścieków „Czajka” i nie dość zdecydowaną, ich zdaniem, reakcję na nią warszawskiego ratusza. Krytyczne wpisy nie są pozbawione humoru.


„Wreszcie sprawa Zakładu Oczyszczalni Ścieków Czajka i Funduszy niewiadomego pochodzenia powodujących anomalie na rynku ETS zostanie rozwiązana” – czytamy w jednym z wpisów.


„A Warszawa nawet nie policzyła swoich wszystkich emisji, sama nie wie, ile emituje, nie mówiąc o redukcji. Strategia zrównoważonego rozwoju systemu transportowego jest nagminnie łamana w imię maksym. miejsc postojowych. To piszą oficjalnie miejscy urzędnicy” – czytamy w kolejnym wpisie.

Głos zabrał także poseł Łukasz Mejza: „Cały Rafał Do unijnych stołków, związanych z nawijaniem makaronu na uszy, jest zawsze pierwszy, ale jak trzeba, zgodnie z ustawą, zająć się dystrybucją węgla, żeby mieszkańcy mieli ciepło w domach, kończy się na krzyczeniu na rząd .Do roboty, Panie Trzaskowski!”


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej