RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kraków: Dostała wyrok za ustawianie przetargów, została dyrektorem w miejskiej spółce

W magistracie zarządzanym przez prezydenta Jacka Majchrowskiego (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
W magistracie zarządzanym przez prezydenta Jacka Majchrowskiego (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Najnowsze

Popularne

Iwona Król, skazana przez krakowski sąd w związku z ustawianiem przetargów w Zarządzie Dróg i Komunikacji, znów jest dyrektorem nadzorującym realizację inwestycji w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Krakowie – informuje „Gazeta Krakowska”. Właśnie dobiegła końca karencja na zajmowanie przez nią stanowisk w administracji publicznej.

Kraków płaci 40 tys. zł miesięcznie za prowadzenie social mediów

W Krakowie nie widać oznak kryzysu – ironizuje Krowoderska.pl. W ten sposób serwis komentuje działania krakowskiego urzędu miasta, który płaci...

zobacz więcej

W 2019 roku Król została skazana na 19 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz trzyletni zakaz sprawowania kierowniczych stanowisk w administracji publicznej. Pracowała wówczas w MPEC na kierowniczym stanowisku. Pomimo udowodnionej przez sąd winy pozostała w miejskiej spółce, ale na innym stanowisku. 


Wyrok dotyczył spraw, gdy była wicedyrektorką Zarządu Dróg i Komunikacji. Na ławie oskarżonych zasiadła z Janem T., jego byłym podwładnym w ZDiK Andrzejem Z. oraz biznesmenem Stanisławem J.


To właśnie firmie tego przedsiębiorcy – jak wskazała prokuratura – powierzono prace zabezpieczające m.in. ruch podczas wizyty papieża Benedykta XVI w 2006 roku. Kiedy ta wystawiła potem rachunek, dyrektor Jan T. uznał, że kwota jest za mała, i nakazał, by faktura była dwa razy większa.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej