RAPORT

Pogarda

Po Tusku, Sikorskim i Korwinie-Mikke rosyjska propaganda teraz cytuje Komorowskiego

Tusk, Sikorski, Mikke i Komorowski wsparli swymi wypowiedziami propagandę Putina (fot. PAP/EPA)
Tusk, Sikorski, Mikke i Komorowski wsparli swymi wypowiedziami propagandę Putina (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Politycy PO słyną ostatnio z prorosyjskich komentarzy. Były prezydent Bronisław Komorowski stwierdził nawet, że prezydent Ukrainy powinien usiąść do rozmów z dyktatorem z Kremla Władimirem Putinem. Jego komentarz zacytowała propagandowa agencja informacyjna z Moskwy RIA Novosti. Nie tak dawno ta sama „redakcja” cytowała Donalda Tuska uderzającego w Ukraińców oraz Radosława Sikorskiego oskarżającego USA o akt terrorystyczny. Z kolei Janusz Korwin-Mikke zakwestionował masowe mordy na Ukraińcach w Buczy.

W co gra Kreml? Żaryn: Propagandyści zaczęli mówić o porażkach na froncie

– Ostatnie wypowiedzi propagandystów w rosyjskich mediach pokazują, że Kreml zdecydował się wprowadzić do agendy publicznej kwestię problemów na...

zobacz więcej

– Prezydent Zełenski wcześniej mówił o gotowości rozmowy z Putinem. Rozumiem, że się zmieniły okoliczności (...), ale wydaje mi się, że wcześniejsze deklaracje prezydenta należy brać pod uwagę z całą powagą – mówił ostatnio w RMF FM  Bronisław Komorowski.


– Uważam, że korzystniej dla świata, dla Ukrainy, Polski i Europy, byłoby to gdyby doszło jak najszybciej do szukania rozwiązań na niwie dyplomatycznej, a nie tylko wojskowej – dodawał polityk Platformy Obywatelskiej.


Zobacz także: Wiceszef MSZ: W TVN przemilczano, jak Sikorski przysłużył się Rosji

 

Na uwagę prowadzącego, że do powyższych deklaracji dochodziło jeszcze przed odkryciem rosyjskich zbrodni, były prezydent odpowiedział: „Wojna niesie ze sobą zawsze okrucieństwa, straszne zbrodnie i nieszczęścia ludzkie. Ja opowiadałbym się za gotowością rozmawiania o pokoju i bezpieczeństwie Ukrainy nawet z Putinem”.
Wypowiedzi Komorowskiego przytoczył teraz propagandowy portal RIA Nowosti.


„Były prezydent Polski skrytykowany za wezwanie do negocjacji między Rosją a Ukrainą” – napisano w tytule.


Co na to rzecznik Putina?


Sikorski to antyrosyjski mąż stanu… poza tymi 25 sytuacjami. Analiza portalu tvp.info

– Zawsze ostrzegaliśmy przed Rosją i Putinem – mówi obecnie w polskich i zagranicznych mediach Radosław Sikorski, prawa ręka Tuska ds. polityki...

zobacz więcej

Rosjanie podkreślili, że polityk Platformy Obywatelskiej Bronisław Komorowski opowiada się za rozmowami z Władimirem Putinem, a w Polsce nie podoba się to politykom PiS.


„Były prezydent Polski wezwał Kijów do rozmów pokojowych z Rosją i został skrytykowany w kraju” – zauważa także agencja TASS.


Propagandowe media przytoczyły wypowiedź sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, który ocenił, że najgorsze jest to, iż o rozmowach z Putinem mówi tak ważna osoba jak były prezydent RP.


Zobacz także: „Спасибо, Радек!”. Na forum ONZ „podziękowania w imieniu Putina” za tweet Sikorskiego [WIDEO]

 

RIA Novosti przypomina, że rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow informował niedawno o warunkach Rosji ws. rozmów pokojowych z Ukrainą. Jego zdaniem, albo Wołodymyr Zełenski zmieni swoje stanowisko wobec Rosji, albo Moskwa będzie mogła rozmawiać dopiero z nowym prezydentem Ukrainy.


Przypomnijmy, że nie tak dawno rosyjskie portale cytowały innego polityka PO, byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego, a wcześniej lider Platformy Donalda Tuska.

Tuż po wyzwoleniu Buczy, świat obiegły informacje, zdjęcia i filmy mordowanych masowo i bestialsko Ukraińców, których ciała odnajdowano na ulicach, w roach i przy posesjach. Rosja twierdziła wówczas, że morderstw dokonano po opuszczeniu miasta przez ich żołnierzy i to ukraińska prowokacja. Zdjęcia satelitarne dowiodły jednak, że zbrodnie miały miejsce, gdy Buczę okupowały jednostki Władimira Putina. Polityk Konfederacji Janusz Korwin-Mikke przez kilka tygodni podważał te dowody. Robił to tak uporczywie, że Agencja prasowa Rosji RIA Nowosti zacytowała jego wypowiedzi. „A skąd wiadomo, że mordercami byli Rosjanie, a nie Ukraińcy?” - napisał na Twitterze Mikke. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej