RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Włoska gala operowa rusza trasę po Polsce

Artyści wykonają arie z najbardziej znanych oper włoskich kompozytorów  (fot Shutterstock/Media Whale Stock)
Artyści wykonają arie z najbardziej znanych oper włoskich kompozytorów (fot Shutterstock/Media Whale Stock)

Najnowsze

Popularne

Emilia Diakopoulou, Emanuele Servidio, Alessandro Dimasi i Massimiliano Drapello – czworo solistów Rzymskiej Opery Kameralnej rozpoczyna trasę koncertową po Polsce. Artyści wykonają arie z najbardziej znanych oper włoskich kompozytorów.

16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. Transmisje w TVP Kultura [WIDEO]

Od 7 do 21 października w Poznaniu odbędzie się 16. Międzynarodowy Konkurs im. Henryka Wieniawskiego. Zmagania 31 uczestników będzie można oglądać...

zobacz więcej

Trzech tenorów Rzymskiej Opery Kameralnej: Emanuele Servidio, Alessandro Dimasi i Massimiliano Drapello w towarzystwie sopranistki Emilii Diakopoulou gościło w Polsce po raz pierwszy w 2018 r. Po sukcesie, jaki odniosła ich trasa koncertowa jeszcze przed pandemią, powracają teraz z repertuarem m.in. najpopularniejszych włoskich arii operowych. 

 

Jak zapowiadają organizatorzy, w programie znajdą się utwory takich kompozytorów jak Antonio Vivaldi, Giusepppe Verdi, Giacomo Puccini. Kwartet wykona arie z oper: „Tosca”, „La Traviatta”, „Rigoletto” i „Turandot”. Program uzupełnią pieśni neapolitańskie: „O sole mio”, „Mamma”, „Torna a surriento” i znane melodie włoskiej muzyki filmowej. 

 

Rzymska Opera Kameralna (Opera da Camera di Roma) na stałe koncertuje w rzymskim Palazzo Albertoni Spinola. Nierzadko jednak podróżują po Europie. Występowali m.in. w Berlinie, Wiedniu, Paryżu, Pradze i Lizbonie.


Tegoroczną trasę koncertową po Polsce rozpoczną występem w Krakowie, w kościele rektoralnym. Następnie gościć będą we Wrocławiu, w Gdańsku, Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Bydgoszczy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej