RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pożar w fabryce mebli niedaleko Świebodzina

Ustaleniem przyczyn pożaru zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa i policja (fot. Facebook/OSP Mostki)
Ustaleniem przyczyn pożaru zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa i policja (fot. Facebook/OSP Mostki)

Najnowsze

Popularne

16 zastępów straży pożarnej i 70 ratowników walczyło w kulminacyjnym momencie z pożarem, który wybuchł w zakładzie produkującym meble we wsi Łąkie niedaleko Świebodzina w woj. lubuskim. Pożar został opanowany. Nikt nie odniósł obrażeń – poinformował zastępca komendanta powiatowego PSP w Świebodzinie Marcin Bohuszko.

Strażak zmarł podczas akcji. „Odszedł na wieczną służbę”

Podczas działań gaśniczych prowadzonych w Michowicach (gmina Głuchów) zasłabł jeden ze strażaków ze Skierniewic. Niestety mimo natychmiast...

zobacz więcej

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb w piątek, krótko po godz. 7 rano. Ogień zauważył jeden z pracowników zakładu zajmującego się produkcją mebli tapicerowanych i materacy. 


Kiedy na miejsce dojechały pierwsze zastępy straży pożarnej, pożar był już mocno rozwinięty i obejmował cześć obiektów na terenie zakładu, głównie o konstrukcji stalowej i pokrytych blachą. 


– Pożar szybko się rozprzestrzeniał za sprawą znajdujących się w hali produkcyjnej, magazynach i pod wiatami materiałów palnych, czyli m.in. dużych ilości pianki poliuretanowej, drewna czy płyt pilśniowych. Udało się go już opanować i uratować cześć obiektów firmy. Trwa dogaszanie – powiedział Bohuszko.

 

Dodał, że na razie nie jest znana przyczyna pożaru. Jej ustaleniem zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa i policja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej