RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Indie: lawina porwała 61 osób

Jak dotąd znaleziono 19 ciał (fot. Shutterstock/Kirill Korshunov, zdjęcie ilustracyjne)
Jak dotąd znaleziono 19 ciał (fot. Shutterstock/Kirill Korshunov, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej 19 osób zginęło w lawinie, która zeszła we wtorek w Himalajach w stanie Uttarakhand w północnej części Indii – poinformowała miejscowa policja, cytowana w piątek przez portal dziennika „The Times of India”.

Atak w tajlandzkim przedszkolu. Są ofiary. Większość to dzieci

Co najmniej 20 osób nie żyje w wyniku ataku mężczyzny uzbrojonego w pistolet i nóż na przedszkole w północno-wschodniej Tajlandii. Wśród ofiar są...

zobacz więcej

Jak powiadomiły władze, lawina porwała liczący 61 osób zespół kursantów i instruktorów z Instytutu Wspinaczki Wysokogórskiej im. Nehru (NIM) z siedzibą w mieście Uttarkashi w stanie Uttarakhand. Zespół szkolił się na szczycie Draupadi ka Danda-2. 

 

Akcja ratownicza prowadzona jest od wtorku. W czwartek ratownicy dotarli pod szczyt góry, gdzie prawdopodobnie znajdują się osoby zasypane przez lawinę. 


– Jak dotąd wydobyto ze szczeliny 19 ciał. Obecnie podejmujemy działania mające na celu przetransportowanie ich do miejsca, w którym może wylądować helikopter. Pracuje nad tym 30 zespołów ratowniczych – powiedział Ashok Kumar, dyrektor generalny policji stanu Uttarakhand. Dodał, że zidentyfikowano ciała dwóch instruktorów. 

WHO alarmuje ws. syropów na kaszel. Kilkadziesiąt zgonów wśród dzieci

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła globalny alarm w sprawie czterech syropów na kaszel po tym, jak pojawiły się doniesienia, że mogą one być...

zobacz więcej

Akcja ratunkowa przebiega na wysokości około 5400 metrów n.p.m. W czwartek została wstrzymana z powodu złych warunków pogodowych. 

 

Draupadi ka Danda to dwa szczyty w paśmie Garhwalu w Himalajach, skąd wypływają święte dla wyznawców hinduizmu rzeki Ganges i Jamuna. Nie jest znana dokładna ich wysokość – źródła podają od 5670 do ponad 6000 metrów n.p.m. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej