RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Lewe” tablice i zagłuszarka nie pomogły. Służby zatrzymały przemytnika

Funkcjonariusze znaleźli 220 tys. sztuk papierosów (fot. Straż Graniczna)
Funkcjonariusze znaleźli 220 tys. sztuk papierosów (fot. Straż Graniczna)

Najnowsze

Popularne

Służby zatrzymały do kontroli samochód dostawczy. Funkcjonariusze znaleźli 220 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Były ukryte w workach i kartonach w bagażniku. Przemytnik miał też „lewe” tablice rejestracyjne i zagłuszarkę GSM.

Pijany kierowca dwa razy zatrzymany przez tego samego policjanta

49-letni kierowca kierowcy skody octavii w ciągu kilku godzin został dwukrotnie zatrzymany na „podwójnym gazie” przez tego samego policjanta....

zobacz więcej

Do kontroli samochodu dostawczego doszło na drodze krajowej 60 w Płocku. Akcję przeprowadzili razem funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno–Skarbowego w Warszawie i Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. 

 

– Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli 220 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Były ukryte w workach foliowych oraz kartonach ułożonych w bagażniku – poinformowała rzeczniczka Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek. Dodała, że wartość nielegalnego towaru to ponad 160 tys. zł. 

 

Do przewożenia nielegalnych papierosów przyznał się 45-letni kierowca. Służby znalazły też kradzione tablice rejestracyjne i zagłuszarkę GSM. 

 

– Papierosy zostały zabezpieczone, a kierowca usłyszał zarzuty nabywania i przewożenia nielegalnych wyrobów akcyzowych. Za jazdę na »lewych« tablicach rejestracyjnych otrzymał mandat karny w wysokości 3 tys. zł – podała. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej