RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Elity PO zalecają negocjować z Putinem. Rzecznik rządu: Nie ma o czym rozmawiać

Najnowsze

Popularne

Kiedy wojska rosyjskie zostaną usunięte z Ukrainy, będzie trzeba rozmawiać o tym, w jaki sposób Rosja będzie miała wypłacić reparacje na rzecz Ukrainy. Wtedy rzeczywiście trzeba będzie rozmawiać – tak rzecznik rządu Piotr Müller odpowiada na propozycje przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, by Ukraina usiadła do stołu negocjacyjnego z Władimirem Putinem. W programie „#Jedziemy” rzecznik zwrócił uwagę na powrót „schematów” z okresu rządów PO-PSL.

Trzaskowski premierem przyszłego rządu opozycji? Reakcja Schetyny [WIDEO]

„Rafał Trzaskowski premierem przyszłego rządu opozycji. Tak czy nie?” – Trudno było Grzegorzowi Schetynie odpowiedzieć na to pytanie dziennikarza...

zobacz więcej

Bronisław Komorowski w jednym z ostatnich wywiadów proponował, by prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski usiadł do rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Podobne głosy pojawiały się wśród polityków Platformy Obywatelskiej już wcześniej. 

 

Czytaj więcej: Komorowski radzi Zełenskiemu 

 

W TVP Info rzecznik rządu pytany o te słowa stanowczo zaprotestował. – Nie ma o czym rozmawiać (z Putinem – red.), jeżeli okupuje kraj, który powinien być niezależny, suwerenny – podkreślił.


Jego zdaniem rozmowy będzie można zacząć, gdy Putin wycofa armię z Ukrainy, a i wtedy negocjacje powinny być ograniczone jedynie do kwestii rosyjskich odszkodowań za zniszczenia wojenne.

 

– Wracając do tych wypowiedzi: to są te schematy z czasów, kiedy Platforma Obywatelska rządziła, a Bronisław Komorowski był prezydentem Polski. To było z jednej strony kłanianie się Rosji, a z drugiej – polityce gospodarczej i gazowej, którą w Unii Europejskiej prowadziły Niemcy. Teraz ciężko tym osobom wyjść ze schematów, bo przecież w tej grze uczestniczyli – ocenił Piotr Müller. 

 

Zobacz także: Siemoniaka zatkało. Niechcący ośmieszył Sikorskiego [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej