RAPORT

Pogarda

Prezydent Wrocławia ma nowy dom z basenem. Zaskakujące, od kogo go kupił

Jacek Sutryk jest prezydentem Wrocławia od 2018 r. (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Jacek Sutryk jest prezydentem Wrocławia od 2018 r. (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Najnowsze

Popularne

Ponad 1,5 mln zł kosztował zabytkowy dom, który kupił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Polityk nabył nieruchomość na ekskluzywnym osiedlu Sępolno, na którym mieszkanie jest marzeniem wielu wrocławian – pisze „Super Express”. Wiele pytań budzi fakt, kto był poprzednim właścicielem obiektu.

Jakie są obowiązki samorządów ws. ciepła i oświetlenia? Minister Moskwa przypomina

Związani z opozycją samorządowcy zapowiadają, że w piątek stawią się przed Sejmem i Kancelarią Premiera w manifestacji przeciwko wysokim podwyżkom...

zobacz więcej

Jak podaje „SE”, dom w zabudowie szeregowej ma 240 m kw., garaż, ogród, a w nim basen otoczony gęstą roślinnością. Gazeta zauważa również, że Sępolno to zielone i spokojne osiedle blisko ścisłego centrum miasta. 

 

Hojne dotacje i dom znaleziony w... internecie

  

„Na ten dom w ubiegłym roku Sutryk wydał 1,6 mln zł. Dom wcześniej należał do Andrzeja Ruski, biznesmena i właściciela klubu żużlowego Sparta Wrocław. A klub ten jest hojnie dotowany z miejskich pieniędzy – odkąd władzę we Wrocławiu w 2018 r. objął Sutryk, przekazywane Rusce publiczne fundusze wyniosły ok. 15 mln zł” – czytamy. 

 

Jacek Sutryk zapewnia, że transparentność jest dla niego najważniejsza, a transakcję wpisał do oświadczenia majątkowego. Ogłoszenie – twierdzi – znalazł z kolei w internecie. 

 

Eksperci od nieruchomości zauważają, że cena mieści się w widełkach cen za domy w tej okolicy, choć przeglądając oferty w internecie widać, że za podobny metraż trzeba wyłożyć nawet 3 mln zł. 

 

Zobacz także: Sutryk obraził chorego, „a jego ludzie wydzwaniali do dziennikarzy”. „Popełnił rzecz paskudną”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej