RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Syria: Zginęło dwóch przywódców tzw. Państwa Islamskiego

Amerykańskie wojsko w czwartek przeprowadziło nalot w północnej Syrii (fot. Pictures from History/Universal Images Group via Getty Images)
Amerykańskie wojsko w czwartek przeprowadziło nalot w północnej Syrii (fot. Pictures from History/Universal Images Group via Getty Images)

Amerykańskie wojsko poinformowało, że przeprowadziło nalot w północnej Syrii, w którym zginęło dwóch członków tzw. Państwa Islamskiego (IS), w tym jeden z przywódców tej organizacji.

Syn Bidena usłyszy zarzuty? Media: dowody są wystarczające

Federalni śledczy zebrali wystarczająco dużo dowodów, by postawić zarzuty synowi prezydenta USA Joego Bidena Hunterowi w sprawie przestępstw...

zobacz więcej

W nalocie zginął Abu Ala, jeden z pięciu czołowych przywódców IS i zastępca dowódcy tej organizacji w Syrii, oraz Abu Mu'ada al-Kahtani, odpowiedzialny w IS za traktowanie więźniów.


Nalot nastąpił kilka godzin po tym, jak amerykański helikopter zabił innego wysokiej rangi członka IS w wiosce w północno-wschodniej Syrii. Według Amerykanów był to także jeden z liderów organizacji Rakan Wahid al-Szamri


Centralne Dowództwo Sił Zbrojnych USA stwierdziło, że wstępne oceny nie wykazały żadnych ofiar cywilnych w trakcie nalotów, nie było także ofiar wśród żołnierzy USA.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej