RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Siedmiodniowa prognoza pogody. Na termometrach znów ponad 20 st.

Prognoza pogody: 7-13 października 2022 (fot. Shutterstock/Smileus)
Prognoza pogody: 7-13 października 2022 (fot. Shutterstock/Smileus)

Piątek będzie pogodny i słoneczny, weekend przyniesie nam za to więcej chmur i słabe przelotne opady deszczu – zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z przygotowanej przez nich siedmiodniowej prognozy wynika, że najbliższy tydzień zapowiada się dosyć ciepło i przeważnie pogodnie, a jedynie lokalnie, głównie nad morzem, wystąpią słabe opady deszczu. Ponad 20 st. na termometrach nie będzie rzadkością.

Zwłoki rodziny w sadzie. Wśród ofiar niemowlę [WIDEO]

Szeryf hrabstwa Merced w Kalifornii poinformował o odnalezieniu ciał czterech osób, w tym ośmiomiesięcznej dziewczynki, z rodziny porwanej dwa dni...

zobacz więcej

W piątek rano w południowej połowie kraju utrzymywały się będą liczne mgły ograniczające widzialność do 100 m. Od 15 st. nad morzem, ok. 19 na przeważającym obszarze kraju do 21 na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. 

 

W nocy z piątku na sobotę pogodne niebo utrzyma się w południowej połowie kraju, ale za to wystąpią tam silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. 

 

Pogoda na weekend 

 

W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju więcej chmur i wystąpią miejscami przelotne opady deszczu. Od 14 st. nad morzem, ok. 18 na przeważającym obszarze kraju do 21 na południu. W górach porywy wiatru do 90 km/h. 

 

Źródło: IMGW-PIB


W niedzielę na ogół będzie pogodnie, ale nieco chłodniej – temperatura nie przekroczy 16 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. 

 

Jesienne ocieplenie


W poniedziałek zachmurzenie na wschodzie kraju małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju więcej chmur. Na zachodzie i północy miejscami popada. Od 16 st. na północnym wschodzie do 21 na południowym zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem dość silny i w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. 

  

We wtorek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Nad morzem wystąpią opady deszczu. Od 12 do 15 st., a wiatr osłabnie – jedynie na północy będzie dość silny.  

 

W środę zachmurzenie będzie przeważnie małe, jedynie na północy kraju przejściowo duże i tam wystąpi przelotny deszcz. Od 13 do 17 kresek. W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie okresami duże. Od 14 st. na północnym wschodzie do 20 na zachodzie. 

 

Zobacz także: Nastolatki ukradły maserati. Nagrano, jak rozbijają się przy ponad 200 km/h [WIDEO] 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej