RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Złota jesień się utrzyma? Prognoza pogody na piątek i sobotę

W piątek jeszcze słonecznie i niewiele chmur (fot. Shutterstock)
W piątek jeszcze słonecznie i niewiele chmur (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Jak informuje IMGW, Północ Europy jest w zasięgu niżu z głównym ośrodkiem w rejonie Morza Barentsa i związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Polska znajduje się pod wpływem wyżu, którego centrum znad południowej Polski przemieszcza się nad Ukrainę. Z południowego zachodu napływa ciepła polarna morska masa powietrza.

Pogodowy rollercoaster. Prognoza na początek października

Do wtorku włącznie pogodę w Polsce kształtował będzie układ niskiego ciśnienia znad Białorusi i Rosji sprowadzający do kraju wilgotne i chłodne...

zobacz więcej

Ciśnienie początkowo będzie rosło, po południu zacznie spadać. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa.

 

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Od 15 st. nad morzem, ok. 19 na przeważającym obszarze do 21 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

 

W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, miejscami na południu i nad morzem małe. Lokalnie na południu mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Od 7 st. na Podlasiu, Kielecczyźnie i w Małopolsce do 12 na Półwyspie Helskim oraz na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku; chłodniej na Podhalu około 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach w porywach do 60 km/h, południowy skręcający od zachodu na południowo-zachodni.

 

W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Od 14 st. nad morzem, ok. 18 na przeważającym obszarze do 21 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W górach porywy do 90 km/h.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej