RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Miał krew na rękach, dosłownie. Nożownik zabijał w Las Vegas

Podejrzany miał mówić, że jest szefem kuchni (fot. Brian Prahl/MEGA / The Mega Agency / Forum)
Podejrzany miał mówić, że jest szefem kuchni (fot. Brian Prahl/MEGA / The Mega Agency / Forum)

Amerykańska policja aresztowała w Las Vegas mężczyznę, który zabił nożem dwie osoby i zranił sześć. Doszło do tego w kilku różnych miejscach. Zapanował tam chaos.

Chwile grozy w pociągu w Niemczech. Nożownik zaatakował podróżnych

31-letni mężczyzna zaatakował w piątek rano nożem współpasażerów w pociągu regionalnym koło Akwizgranu na zachodzie Niemiec. Szef MSW Nadrenii...

zobacz więcej

13 Action News przytaczał relacje świadków twierdzących, że do pchnięć nożem doszło w kilku miejscach. Określali niektóre z ofiar jako showgirls, które robiły sobie zdjęcia z turystami.

 

Jeszcze inni zidentyfikowali nożownika jako ok. 30-letniego Latynosa. Prawdopodobnie był przybyszem.

 

– Podejrzany mówił kobietom, że jest szefem kuchni i poprosił o pozowanie z nim do zdjęcia trzymając w ręku nóż. Kiedy odrzuciły jego ofertę, dźgnął je – cytuje jedną ze świadków KTNV. Inni opowiadali o krzykach, dużym rozlewie krwi oraz szybkim przebiegu zajścia. 

Kapitan Dori Korena z metropolitalnego departamentu policji w Las Vegas poinformowała, że troje z rannych ofiar jest w stanie krytycznym.

 

Przeczytaj także: Atak nożownika w przedszkolu. Są zabici

 

Funkcjonariusze zatrzymała napastnika, który miał wiele krwi na rękach. Został on aresztowany, przewieziony do szpitala. Policja nie zdołała jeszcze ustalić motywu jego czynu. Twierdzi, że atak nie był sprowokowany.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej