RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Syn Bidena usłyszy zarzuty? Media: dowody są wystarczające

Śledczy badają sprawę Huntera Bidena już od 2018 r. (fot. PAP/DPA / Win McNamee)
Śledczy badają sprawę Huntera Bidena już od 2018 r. (fot. PAP/DPA / Win McNamee)

Najnowsze

Popularne

Federalni śledczy zebrali wystarczająco dużo dowodów, by postawić zarzuty synowi prezydenta USA Joego Bidena Hunterowi w sprawie przestępstw podatkowych i kłamania w sprawie nabycia broni palnej – podaje „Washington Post”. Decyzja o postawieniu zarzutów nie została dotąd podjęta.

Cenzurowanie afery z synem Bidena. Zaskakujące słowa Zuckerberga

Krótko przed wyborami prezydenckimi w USA w 2020 r. Facebook algorytmicznie cenzurował sprawę laptopa Huntera Bidena. Działo się to w oparciu o...

zobacz więcej

Według dziennika, który powołuje się na wtajemniczone źródła, śledczy kilku rządowych agencji, którzy badają sprawę Bidena od 2018 r., już miesiąc temu doszli do wniosku, że zgromadzili wystarczająco dowodów, by postawić mu zarzuty.


Dochodzenie miało początkowo dotyczyć zagranicznych inicjatyw biznesowych Huntera Bidena m.in. w Chinach i na Ukrainie. Ostatecznie skupiło się na rzekomo niezdeklarowanych dochodach syna prezydenta oraz kłamstwie zawartym w dokumentach dotyczących nabycia broni palnej.

 

Przeczytaj więcej: Trupy z szafy Hubntera Bidena


Decyzja o tym, czy postawić zarzuty, należy jednak do nominowanego przez Donalda Trumpa prokuratora federalnego w Delaware. Prokurator generalny Merrick Garland już wcześniej zapowiadał, że nie będzie ingerował w proces dotyczący Bidena juniora.

 

Prawnik Huntera Bidena Chris Clark zarzucił agentom federalnym, że dopuścili się przestępstwa, informując o śledztwie gazetę.

 

Dokonywanie przecieku informacji na temat śledztwa wielkiej ławy przysięgłych jest federalnym przestępstwem. Agenci, których cytujecie jako źródła, w artykule najwyraźniej dopuścili się takiego przestępstwa powiedział. Do publikacji dochodzi na nieco ponad miesiąc przed wyborami śródokresowymi do Kongresu i władz stanowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej