RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Sikorski autorytetem dla EPL w sprawie Ukrainy. Rosjanie też go cytowali [WIDEO]

Sikorski mimo skandalu cieszy się wsparciem PO i EPL (fot. PAP/Jakub Kamiński)
Sikorski mimo skandalu cieszy się wsparciem PO i EPL (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Najnowsze

Popularne

Radosław Sikorski zszokował opinię publiczną swoimi skandalicznymi wpisami, w których sugerował, że Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za sabotaż gazociągów Nord Stream. Wypowiedź ta szybko stała się cennym materiałem dla rosyjskich propagandystów. Odniósł się do niej rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price, który uznał, że „idea, że USA stały za wybuchami gazociągów Nord Stream, jest niedorzeczna i nie jest niczym więcej niż funkcją rosyjskiej dezinformacji”. Od wypowiedzi Sikorskiego nie odcina się jednak Europejska Partia Ludowa, do której należy Platforma Obywatelska. W materiale wideo partii ukazany jest jako jeden z autorytetów.

Czarnek o tweecie Sikorskiego: Nie interesuje mnie, czy napisał to z głupoty, czy coś wziął

– Kto powiedział „dorżniemy watahę” w 2007 r.? Kto organizował Tuskowi wizytę w Smoleńsku rozdzieloną z prezydentem? Kto informował prezesa...

zobacz więcej

Sikorskiego bronili jego koledzy z Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk stwierdził, że to „niepotrzebna ekstrawagancja”, a posłanka Leszczyna uznała, że o wypowiedzi byłego szefa MSZ „świat zapomniał” tuż po tym jak przedstawiciel Rosji na forum ONZ przytaczał ją wobec przywódców całego świata.


Od zdarzenia upłynęło kilka dni, a już dziś Europejska Partia Ludowa, do której należą deputowani PO, ukazuje Radosława Sikorskiego jako autorytet w sprawie Ukrainy, zamieszczając fragment wystąpienia polityka w Europarlamencie, na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.


– Panie Putin, wszystko co Pan osiągnął przez swoją fałszywą aneksję to fakt, że Ukraina już nigdy nie będzie z panem negocjować – mówił Sikorski. Dopiero po Sikorskim pokazano wypowiedzi innych polityków m.in Ursuli von der Leyen, by pod koniec załączyć kolejny fragment przemówienia Sikorskiego, w którym mówi do Putina, że jego sytuacja jest „niepewna” i, że „nie może już dłużej wygrywać”. Fala oburzenia


Nagranie wywołało oburzenie internautów. Wielu załączyło zdjęcia Twitta Sikorskiego (który został przez niego usunięty). 

„Fałsz i hipokryzja, zwłaszcza w wypadku Sikorskiego. Wstyd mi za takiego Polaka” – napisał użytkownik Twittera.

„Europejska Partia Ludowa - neofaszysići w służbie Putina” – napisał inny użytkownik.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej