RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Morawiecki w Pradze: Rosja jest całkowicie izolowana [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Unia Europejska jest silna nie tylko swoją gospodarką, ale także jako dawca bezpieczeństwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu sesji roboczej pierwszego Szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w Pradze. Podkreślił, że wszyscy uczestnicy szczytu potępiają agresję Rosji na Ukrainę.

Limit cen gazu w UE. Politico: Von der Leyen jak niemiecka marionetka

Wiernie spełniając życzenia Berlina i nie uwzględniając wniosku 15 krajów członkowskich, w tym Polski, o wprowadzenie limitów cenowych na gaz,...

zobacz więcej

– Dziś rozmawiałem nie tylko z liderami, z którymi często rozmawiam, ale też z przywódcami świata otaczającego UE – osobami, które również wpływają na bieg wydarzeń związany z wojną na Ukrainie i szerzej na kontekst gospodarczy kryzysu energetycznego. Wątek główny, który poruszałem we wszystkich rozmowach, to izolacja Rosji jako państwa agresywnego, dyktatorskiego i coraz bardziej totalitarnego – relacjonował premier.


– Ten szczyt potwierdził, że Rosja jest w pełnej izolacji nie tylko państw UE, ale też od innych państw, które czasami bezpośrednio z nią graniczą i wszystkie potępiają agresję Rosji – dodał.

Poinformował, że dyskusje dotyczyły też kwestii kryzysu energetycznego i gazowego. – Wszyscy przywódcy państw UE zgadzają się, że błędy w polityce energetycznej i przede wszystkim agresja Rosji wywołała putinflację. Kreml uzależniał od siebie państwa UE poprzez niskie ceny gazu. Dziś ten gaz jest narzędziem szantażu ze strony Rosji – powiedział Mateusz Morawiecki.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej