RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Miedwiediew się odgraża: Zmusimy ich, żeby błagali o litość

Dmitrij Miedwiediew (fot. Contributor/Getty Images)
Dmitrij Miedwiediew (fot. Contributor/Getty Images)

Dmitrij Miedwiediew skomentował wprowadzenie ósmego pakietu antyrosyjskich sankcji Unii Europejskiej. Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej ocenił, że „nie ma sensu odwoływać się do rozwagi” przedstawicieli krajów zachodnich. Według niego „wrogowie” muszą być zmuszeni do „błagania o litość w przegranej bitwie gospodarczej”, która zakończy się dopiero po ich bezwarunkowej kapitulacji.

Kuriozalny wpis Miedwiediewa. Pisze o ataku nuklearnym na Ukrainę

Rosja ma prawo do użycia broni jądrowej w razie potrzeby – grozi były rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew, pisząc o „nazistowskiej” Ukrainie....

zobacz więcej


Miedwiediew przekonuje, że ​​sankcje krajów zachodnich spowodowały zniszczenie całej architektury światowego handlu. Według niego zagraniczni politycy są „bezradni” wobec rosnących cen benzyny, artykułów spożywczych i surowców. Sam zapewnia, że sankcje nałożone na Rosję nie mogą wpłynąć na system gospodarczy państwa, a inflacja stopniowo spada. „Nasza gospodarka wykazuje bardzo przyzwoitą rentowność” – twierdzi Miedwiediew.


Dzisiaj UE zatwierdziła ósmy pakiet sankcji wobec Rosji. Komisja Europejska podjęła decyzję o rozszerzeniu sankcji na niekontrolowane przez Ukrainę części obwodów chersońskiego i zaporoskiego. Środki restrykcyjne wprowadzono także wobec 30 rosyjskich osób fizycznych i 7 osób prawnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej