RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rosyjscy żołnierze nie umieli korzystać z toalety. Co zrobili? [WIDEO]

W zajmowanym domu wybili dziurę w podłodze (fot. Maximilian Clarke/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
W zajmowanym domu wybili dziurę w podłodze (fot. Maximilian Clarke/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W jednym z domów na okupowanych terenach Ukrainy mieszkali do niedawna rosyjscy wojskowi; najeźdźcy nie wiedzieli, jak korzystać z toalety i wybili w pomieszczeniu obok dziurę w podłodze, by załatwiać tam swoje potrzeby fizjologiczne - poinformował w czwartek przedstawiciel ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko.

Zełenski na zgromadzeniu OPA: Nie pozwólcie, by Moskwa wykorzystywała wasze gospodarki

Wspierajcie nas na forum ONZ w potępianiu rosyjskiej agresji i nie pozwólcie, by Moskwa wykorzystywała wasze gospodarki do finansowania wojny i...

zobacz więcej


„Zawsze nam się wydaje, że widzieliśmy już wszystko. I zawsze okazuje się, że jednak niekoniecznie” – skomentował polityk na Twitterze. Heraszczenko opublikował nagranie z relacją właściciela domu, który powrócił do budynku po wyzwoleniu rodzinnej miejscowości z rąk okupantów.


„Gdybym tego sam nie zobaczył, nijak bym w to nie uwierzył. Ci debile mieli do dyspozycji sedes, bieżącą wodę, prysznice, ale wydrążyli dziurę w podłodze i tam się załatwiali. Mój Boże…” – opisywał mieszkaniec wyzwolonych terytoriów.


Jak podał w czwartek generał Ołeksij Hromow z ukraińskiego sztabu generalnego, tylko w ciągu ostatnich sześciu dni Kijów odzyskał kontrolę nad 29 miejscowościami w obwodzie chersońskim na południu kraju. W wyniku kontrofensywy we wrześniu i październiku rosyjskie wojska zostały też wyparte z regionu charkowskiego na północnym wschodzie Ukrainy i północnej części obwodu donieckiego.

W środę szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj powiadomił, że zdobycie miasta Łyman w Donbasie pozwoliło Ukraińcom rozpocząć operację na rzecz wyzwolenia Ługańszczyzny. Według miejscowej administracji najeźdźcy zostali już wyparci z kilku miejscowości w tym regionie, położonych niedaleko granicy z obwodem donieckim. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej