RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kaleta: Reprywatyzacja szkoły przy Twardej była bezprawna. Kolejne przełomowe wyroki

„Smutny wniosek z dzisiejszych wyroków jest taki, że szkoła przy Twardej nie musiała być likwidowana/przenoszona (miasto poniosło koszt 10 mln zł)” (fot.  PAP/Bartłomiej Zborowski )
„Smutny wniosek z dzisiejszych wyroków jest taki, że szkoła przy Twardej nie musiała być likwidowana/przenoszona (miasto poniosło koszt 10 mln zł)” (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski )

Najnowsze

Popularne

Kolejne przełomowe wyroki NSA w sprawie reprywatyzacji! Dzisiaj NSA oddalił skargi handlarza roszczeń na wyrok WSA w sprawie reprywatyzacji słynnej szkoły przy ul. Twardej. Sąd potwierdził, że reprywatyzacja była bezprawna – napisał w mediach społecznościowych przewodniczący komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich Sebastian Kaleta.

Jakie są obowiązki samorządów ws. ciepła i oświetlenia? Minister Moskwa przypomina

Związani z opozycją samorządowcy zapowiadają, że w piątek stawią się przed Sejmem i Kancelarią Premiera w manifestacji przeciwko wysokim podwyżkom...

zobacz więcej

26 września Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził nieważność decyzji reprywatyzacyjnych prezydenta miasta dotyczących nieruchomości przy Twardej 8/12 i Twardej 10.


Szef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta w rozmowie z PAP określił orzeczenie WSA w sprawie nieruchomości przy Twardej jako sukces komisji. Polityk podkreślił, że stwierdzenie przez sąd nieważności decyzji reprywatyzacyjnej prezydenta Warszawy w tej sprawie oznacza, że reprywatyzacja ta była błędna, a powołanie komisji i jej praca pozwoliły na usunięcie błędnych decyzji z obrotu.


W czwartek Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił wniosek handlarza roszczeń na wrześniowy wyrok WSA. „Smutny wniosek z dzisiejszych wyroków jest taki, że szkoła przy Twardej nie musiała być likwidowana/przenoszona (miasto poniosło koszt 10 mln zł). Pozytywny, że nieruchomość dzięki pracy KW będzie mogła bez obawy przed roszczeniami służyć potrzebom mieszkańców Warszawy.” – podkeślił Kaleta. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej