RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pijany kierowca dwa razy zatrzymany przez tego samego policjanta

Nieodpowiedzialny 49-latek miał wyjątkowego pecha (fot. Shutterstock)
Nieodpowiedzialny 49-latek miał wyjątkowego pecha (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

49-letni kierowca kierowcy skody octavii w ciągu kilku godzin został dwukrotnie zatrzymany na „podwójnym gazie” przez tego samego policjanta. Okazało się też, że jego auto nie ma aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC, a kierowca – uprawnień do kierowania. Mężczyzna odpowie przed sądem.

Pijany spowodował wypadek. Policji jako kierowcę wskazał nieboszczyka

Policjanci podczas pełnienia służby słyszą różne historie, które mają na celu spowodowanie uniknięcia odpowiedzialności za popełnione wykroczenie...

zobacz więcej

Jak poinformowała w czwartek oficer prasowy policji w Tarnobrzegu podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, w środę przed północą funkcjonariusz Wydziału Prewencji kilka minut po rozpoczęciu służby zatrzymał do kontroli kierowcę skody octavii.


– Kierowca początkowo na widok oznakowanego radiowozu przyspieszył, następnie gwałtownie skręcił w przyległą ulicę, zmieniał kierunki jazdy, a jego sposób poruszania się wskazywał, że może być nietrzeźwy. Przypuszczenia policjanta potwierdziły się – przekazała podinsp. Jędrzejewska-Wrona.


Dodała, że za kierownicą skody siedział 49-letni mieszkaniec Tarnobrzega, a kiedy policjant otworzył drzwi pojazdu wyczuł woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy 1,55 promila alkoholu. – Mieszkaniec Tarnobrzega przyznał, że pił piwo z koleżanką w samochodzie. Gdy alkohol się skończył, 49-latek uruchomił pojazd i odwiózł kobietę do domu – wyjaśniła podinspektor.

Okazało się także, że 49-letni kierowca skody nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a na dodatek samochód nie ma aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. – Kierowca został powiadomiony o konsekwencjach karnych kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Pojazd został zabezpieczony – zaznaczyła policjantka.


Wyjaśniła, że prawo dopuszcza, by pojazd został zabezpieczony przez osobę wskazaną przez sprawcę przestępstwa. W tym wypadku był to znajomy pijanego kierowcy. – Auto zostało zabezpieczone na parkingu przez wskazanego znajomego, który zamknął samochód i zabrał kluczyki – dodała.

Miała 3,5 promila wioząc autem czwórkę dzieci. Przejechała pół kilometra

Trzy i pół promila alkoholu miała w organizmie 42-latka, która wioząc samochodem czwórkę dzieci straciła panowanie i uderzyła w ogrodzenie. Do...

zobacz więcej

Drugie zatrzymanie


Ale pijany kierowca miał wyjątkowego pecha. Policjant, który go zatrzymał w nocy, tym razem wracając rano po służbie prywatnym samochodem do miejsca zamieszkania, znowu zauważył 49-letniego mężczyznę za kierownicą... tej samej skody.


– Policjant zajechał drogę kierowcy, następnie podszedł do kierującego pojazdem i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę 49-latkowi – relacjonowała oficer prasowa. Na miejsce zostali wezwani policjanci z patrolu ruchu drogowego, którzy skontrolowali stan trzeźwości 49-latka. Tym razem badanie urządzeniem wykazało 0,72 promila alkoholu w jego organizmie.


– Kierowca tłumaczył się, że miał nadzieję, że po tych kilku godzinach alkohol wyparuje – wyjawiła podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W związku z zarzucanymi mu przestępstwami usłyszał dwa zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie będzie decydował teraz sąd. Policja apeluje do wszystkich kierujących o trzeźwość za kierownicą.


– Jeśli mamy podejrzenie, że jakiś kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareagujmy. Poinformujmy o swoich przypuszczeniach policjantów i jeżeli jest taka możliwość, nie dopuśćmy kierującego do dalszej jazdy – alarmuje policja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej