RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Krzysztof Brejza: Musimy „obronić 500+”. Jak głosował w Sejmie?

Krzysztof Brejza (fot. Jacek Szydlowski / Forum)
Krzysztof Brejza (fot. Jacek Szydlowski / Forum)

Najnowsze

Popularne

Przede wszystkim trzeba obronić 500+ i na tym będzie skupiona Platforma Obywatelska, na obronie wartości (świadczenia - przyp. red.). Według różnych wyliczeń obecne 500 + warte jest od 250 do chyba 340 złotych.(...) Różnie ekonomiści liczą – deklarował w dzisiejszej rozmowie z portalem Gazeta.pl senator Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej. W 2016 roku, jeszcze jako poseł, wstrzymał się od głosu w sprawie świadczenia.

Platforma uderza w 500 Plus. Jest odpowiedź Polaków

Wiceszefowa PO Izabela Leszczyna stwierdziła, że program 500 Plus nie poprawił jakości życia polskich dzieci. O sprawę zapytano więc Polaków....

zobacz więcej

 Brejza stwierdził, że PO chce „utrzymać wartość, utrzymać ten program”, jednak kilkukrotnie pytany o konkrety odpowiadał, że „program wyborczy zostanie ogłoszony w trakcie kampanii”.


  – Nic, co dane, nie będzie zabrane. Będziemy walczyć o to, żeby te 500+ w realnej wartości trafiało do Polaków. Ono jest okrojone, z jabłka zrobił się ogryzek – powiedział senator.


– Szeregowy wyborca chciałyby dostawać 500+, a nie 250 czy 300 złotych – dodał, podkreślając, że PO „zrobi wszystko, żeby 500+ znaczyło 500+, żeby ten program miał bezpieczne finansowanie”. Zaznaczył, że „niezbędne jest do tego zbicie inflacji, która teraz pożera 500+ i dochody polskich rodzin”.


W głosowaniu, dotyczącym świadczenia 500+, w dniu 11 lutego 2016 roku od głosu wstrzymało się 127 posłów PO. Wśród nich Krzysztof Brejza. Lista posłów, którzy wstrzymali się od głosu dostępna jest na stronie Sejmu RP.(fot. mat. pras.)
(fot. mat. pras.)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej