RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Poddała się eutanazji z powodu cierpienia psychicznego. Jest śledztwo

Prokuratura w Antwerpii wszczęła dochodzenie ws. eutanazji 23-latki (fot. Shutterstock/sfam_photo)
Prokuratura w Antwerpii wszczęła dochodzenie ws. eutanazji 23-latki (fot. Shutterstock/sfam_photo)

Najnowsze

Popularne

23-letnia Belgijka, która przeżyła zamach terrorystyczny na lotnisku w Brukseli w 2016 r., dokonała w maju br. legalnej eutanazji z powodu „nieznośnego cierpienia psychicznego” – informuje w czwartek dziennik „Het Nieuwsblad”. Z ustaleń gazety wynika, że prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie.

Uśmiercanie noworodków w Belgii. „Nie miałyby znośnej przyszłości”

Z dostępnych badań wynika, że co najmniej na 10 proc. wszystkich zmarłych noworodków we Flandrii w 15 miesiącach 2016 i 2017 r. dokonano eutanazji....

zobacz więcej

Pochodząca z Kontich na północy Belgii kobieta, miała 22 marca 2016 r. wylecieć z lotniska w Brukseli wraz z 90 studentami z Sint-Rita College na wycieczkę do Rzymu. Tego samego dnia doszło do ataku terrorystycznego.


Napastnicy zdetonowali ładunki wybuchowe zaledwie kilka metrów od miejsca, w którym znajdowała się grupa. Kobieta nie została ranna, ale doznała urazu psychicznego.

 

„Od czasu zamachu była kilkakrotnie hospitalizowana, a w 2020 r. podjęła próbę samobójczą” – informuje gazeta. W 2022 r. Belgijka zgłosiła się do organizacji, która broni prawa do „godnej śmierci”, z prośbą o dokonanie eutanazji z powodu „nieznośnego cierpienia psychiatrycznego”.

 

Czytaj także: Eutanazja dzieci i niemowląt. Szokujące przepisy w Belgii i Holandii

 

„Wniosek został zbadany przez dwóch psychiatrów; ostatecznie go zatwierdzili. Kobieta została poddana eutanazji 7 maja 2022 r. w otoczeniu rodziny” – podała gazeta.

 

„Het Nieuwsblad” poinformował też, że zdaniem profesora Paula Deltenre, neurologa z akademickiego szpitala klinicznego UZC Brugman w Brukseli, decyzję wydano przedwcześnie. Jak przekazał „HN”, prokuratura w Antwerpii wszczęła dochodzenie w tej sprawie.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej