RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Dentysta skazany za gwałt na pacjentce

Dentystę skazano na 2 lata i 10 miesięcy więzienia (fot. Shutterstock/bezikus)
Dentystę skazano na 2 lata i 10 miesięcy więzienia (fot. Shutterstock/bezikus)

Najnowsze

Popularne

Karę 2 lat i 10 miesięcy więzienia wymierzył lubelski sąd dentyście Grzegorzowi T. za gwałt na pacjentce i doprowadzenie dwóch innych do poddania się innej czynności seksualnej. Adwokat oskarżonego zapowiedział apelację.

Brutalny gwałt na 86-latce. 37-latek miał zgwałcić krewną partnerki

37-letni mężczyzna został zatrzymany za gwałt ze szczególnym okrucieństwem 86-letniej kobiety. Ofiara, która została bardzo poważnie pobita, była...

zobacz więcej

Sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód Wojciech Wolski skazał 52-letniego dentystę Grzegorza T. na 2 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności, zakazał mu wykonywania zawodu na 6 lat, nakazał zapłatę w sumie 22 tys. zł zadośćuczynienia trzem pokrzywdzonym pacjentkom i zakazał zbliżania się do nich. Na poczet kary sąd zaliczył Grzegorzowi T. blisko półroczny pobyt w areszcie tymczasowym.


Ze względu na dobro pokrzywdzonych proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Uzasadnienie wyroku również było niejawne.


Obrońca oskarżonego adwokat Łukasz Lewandowski powiedział dziennikarzom po ogłoszeniu wyroku, że jego klient nie czuje się winny zarzucanych mu czynów opisanych w wyroku. – Z pewnością będzie składał apelację – zapowiedział.


Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała media, że prokurator wnioskował o 4 lata więzienia, a decyzja o ewentualnej apelacji zapadnie po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku.

Udusiła dwuletniego synka kołdrą. Surowy wyrok dla matki

Na 25 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Apelacyjny w Poznaniu 23-letnią Anitę W. z Chodzieży oskarżoną o znęcanie się i zabójstwo 2-letniego syna...

zobacz więcej

Prokuratura oskarżyła stomatologa o zgwałcenie jednej z pacjentek w sierpniu zeszłego roku w Lublinie. Według ustaleń śledczych, dentysta miał doprowadzić ją do obcowania płciowego poprzez seks oralny. Mężczyzna był oskarżony także o doprowadzenie dwóch innych pacjentek do „poddania się innej czynności seksualnej” w lipcu ub.r. i lutym 2020 r.Z aktu oskarżenia wynika, że lekarz „pozorował konieczność wykonania masażu żuchwy”, „ocierał się kroczem” o pokrzywdzone oraz „zbliżał krocze do ich twarzy”. Według śledczych lekarz działał w celu pobudzenia i zaspokojenia popędu seksualnego, podstępem, wykorzystując zaskoczenie pacjentek sytuacją związaną z wykonywaniem czynności leczenia stomatologicznego. Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych czynów w trakcie śledztwa.Po zatrzymaniu w sierpniu zeszłego roku został tymczasowo aresztowany. W lutym tego roku został zwolniony za poręczeniem majątkowym i objęty dozorem policji. Jego proces ruszył w maju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej