RAPORT

Pogarda

Białoruś. Poczobut uznany za terrorystę. Trafił do specjalnego rejestru

Andrzej Poczobut (fot. Anatol Chomicz / Forum)
Andrzej Poczobut (fot. Anatol Chomicz / Forum)

Najnowsze

Popularne

Białoruskie władze wpisały przebywającego w areszcie dziennikarza i działacza Związku Polaków na Białorusi Andrzeja Poczobuta na prowadzoną przez siebie „listę terrorystów” – poinformowało w czwartek na Telegramie białoruskie centrum praw człowieka Wiasna.

Łukaszenka przejmuje kościół w Mińsku. Wcześniej próbowali go spalić

Niezależne białoruskie media informują, że dyktator i samozwańczy prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka odbiera wiernym tzw Czerwony Kościół –...

zobacz więcej

Poczobut jest więziony od ponad półtora roku. Władze białoruskie wysunęły wobec niego oskarżenia o „wzniecanie wrogości” i nawoływanie do sankcji.


Białoruskie środowiska obrońców praw człowieka, władze Polski i społeczność międzynarodowa uznały sprawy karne wobec przedstawicieli polskiej mniejszości za „motywowane politycznie” i pokazowe represje, które wpisują się w falę ataków na społeczeństwo obywatelskie na Białorusi i wolność słowa.


Zdelegalizowane przez reżim w Mińsku centrum Wiasna poinformowało również, że na listę trafiły prócz Poczobuta cztery inne osoby. Obecnie figuruje na niej 179 Białorusinów, w tym liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej