RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wstrząsające filmy z Zaporoża. Zabici i wielu rannych [WIDEO]

Rosyjski ostrzał Zaporoża (fot. twitter.com/ua_parliament)
Rosyjski ostrzał Zaporoża (fot. twitter.com/ua_parliament)

Najnowsze

Popularne

Władze obwodu zaporoskiego przekazały, że na miasto Zaporoże spadło w nocy co najmniej siedem rosyjskich rakiet. Pod gruzami wielopiętrowych domów znajdują się ludzie. Trwa akcja ratunkowa. Potwierdzono zgon dwóch kobiet. Internet obiegają dziesiątki filmów i nagrań pokazujących obraz zniszczeń.

Bunt w rosyjskiej armii. Sami nagrywają filmy: Stare karabiny i głód!

Pijani, głodni, nieuzbrojeni… i po prostu źli. Tak wygląda obraz rosyjskich żołnierzy, których w ostatnich tygodniach siłą zmobilizowano i wysłano...

zobacz więcej

Miasto liczące przed wojną około 720 tys. mieszkańców jest stolicą obwodu zaporoskiego na południowym wschodzie Ukrainy. 30 września władze Rosji bezprawnie ogłosiły aneksję części tego obwodu, która jest okupowana w wyniku rosyjskiej inwazji zbrojnej. Aneksję poprzedziły nielegalne i sfałszowane pseudoreferenda.


Zobacz także: Czesi „przejmują” Królewiec i kpią z Putina. Setki memów, Rosjanie wściekli

 

W nocy z środy na czwartek w mediach społecznościowych zaczęły się pojawiać liczne materiały informujące o kolejnych bombardowaniach Zaporoża.


Nocny ostrzał Zaporoża w południowo-wschodniej części Ukrainy uszkodził lub zniszczył kilka budynków mieszkalnych. Władze informowały o co najmniej siedmiu atakach rakietowych.


Zobacz także: „Die Welt”: Zełenski powinien pokazać tchórzostwo Scholza Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej