RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Meloni może mianować ministrami bezpartyjnych fachowców

Giorgia Meloni utworzy nowy rząd we Włoszech (fot. Valeria Ferraro/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Giorgia Meloni utworzy nowy rząd we Włoszech (fot. Valeria Ferraro/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Przyszła premier Włoch Giorgia Meloni nie wykluczyła powierzenia niektórych tek ministerialnych bezpartyjnym fachowcom. Szefowa ugrupowania Bracia Włosi wystąpiła podczas spotkania kierownictwa swojej partii.

Meloni zaproszona na Ukrainę. W imieniu Zełenskiego

Przewodnicząca partii Bracia Włosi, która wygrała wybory parlamentarne we Włoszech, została zaproszona na Ukrainę. Giorgia Meloni potępiła w piątek...

zobacz więcej

Giorgia Meloni powiedziała, że problemem nie jest dylemat, czy mianować ministrami polityków, czy ekspertów, bo w trudnej sytuacji kraju rządy muszą sprawować przede wszystkim ludzie o najwyższych kompetencjach.


Dodała, że jeśli tacy nie znajdą się wśród polityków prawicowej koalicji, niektóre ministerstwa mogą objąć bezpartyjni fachowcy.


Powtórzyła, że najbardziej palącym problemem jej rządu będzie ochrona włoskich firm i obywateli przed skutkami rosnących cen energii. Wskazała też na opóźnienia w realizacji narodowego planu odbudowy, które trzeba będzie błyskawicznie nadrobić.


Jak się oczekuje, prezydent Sergio Mattarella powierzy jej misję utworzenia rządu po pierwszym posiedzeniu nowo-wybranego parlamentu. Izba Deputowanych zbierze się 13 października.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej