RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Dziennikarka TVP3 Szczecin walczy o życie. Potrzebne jest wsparcie

Ewa jest mamą 10-letnich bliźniaczek Lenki i Wiktorii (fot. Archiwum rodzinne)
Ewa jest mamą 10-letnich bliźniaczek Lenki i Wiktorii (fot. Archiwum rodzinne)

Najnowsze

Popularne

Ewa Zielińska, dziennikarka TVP3 Szczecin, kilkanaście dni temu usłyszała diagnozę: rak piersi o najwyższym stopniu złośliwości, z przerzutami do węzłów chłonnych. Szansą na wyleczenie jest immunoterapia, niestety, w tym przypadku nierefundowana przez NFZ.

„Pomyślnie przeszła leczenie”. Dziewczyna Bonda pokonała nowotwór

U Talisy Soto, aktorki i modelki, która zagrała dziewczynę Bonda w filmie „Licencja na zabijanie”, w trakcie pandemii wykryto raka piersi – wyjawił...

zobacz więcej

Ewa Zielińska od 20 lat przygotowuje reportaże o słabszych, wykluczonych, ludziach, którzy potrzebują wsparcia. Wielokrotnie angażowała się w zbiórki pieniędzy na leczenie bohaterów jej materiałów. Teraz ona sama potrzebuje pomocy.8 września Ewa, mama 10-letnich bliźniaczek Lenki i Wiktorii, usłyszała straszną diagnozę:
rak piersi z przerzutami na węzły chłonne, potrójnie ujemny. To największy stopień złośliwości, złe rokowania.


 Apel o zbiórkę pieniędzy na leczenie żony zamieścił Damian Zieliński, utytułowany kolarz torowy.


„Kilka dni temu Ewa rozpoczęła chemioterapię. Immunoterapię powinniśmy wdrożyć jak najszybciej. Wiemy, że warto, bo to działa. Dla tego nowotworu jest to na dziś jedyne skuteczne leczenie na świecie! Przeszkodą są pieniądze, bo jesteśmy normalną rodziną z kredytami mieszkaniowymi i nie stać nas na tak kosztowne leczenie. Jedna dawka leku to wydatek rzędu 14 tys. zł. Leczenie obok chemioterapii trwa rok, a lek trzeba podawać co 3 tygodnie. W Niemczech i USA od kilku lat stosuje się w takich przypadkach leczenie immunoterapią. W Polsce taka terapia refundowana jest tylko w przypadku nowotworu płuc i czerniaka” – wyjaśnia mąż Ewy Zielińskiej.

Link do zbiórki

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej