RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Redaktor Karnowski nie wytrzymał: „To jest egoizm i cynizm”

Lider PO Donald Tusk za wysoką cenę węgla obwinia rząd Mateusza Morawieckiego (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
Lider PO Donald Tusk za wysoką cenę węgla obwinia rząd Mateusza Morawieckiego (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Najnowsze

Popularne

– Jest wojna czy nie ma wojny? Jaja sobie robimy? Kto mówił „natychmiast zaprzestać importu nośników energii z Rosji”? Kto dawał przemówienie - to było exposé wręcz - że „rząd polski ma krew na rękach” bo coś tam importuje z Rosji? Opozycja, czy nie? – grzmiał w Polsat News publicysta portalu wPolityce.pl Michał Karnowski.

„Putin winowajcą wzrostów cen energii”. Mocna kampania przeciw rosyjskiej dezinformacji

„Moskwa rozpowszechnia fałszywe lub wprowadzające w błąd informacje, próbując przestraszyć Polaków i przekonując, że kryzys energetyczny jest...

zobacz więcej

Publicysta Michał Karnowski oraz politolog, współzałożyciel Daszynski Centre dr. Bartosz Rydliński dyskutowali o trudnej sytuacji z dostępnością – i co za tym idzie – ceną węgla w Polsce.

Karnowski skrytykował postawę opozycji i „niektórych samorządowców największych miast” w kwestii problemów z węglem. Węgiel znacznie podrożał w wyninku wojny na Ukrainie i poprzedzajacych ją machninacji rynkiem paliw przez Rosję. Politycy PO i PSL zdaniem Karnowskiego zachowują sie w tej sprawie cynicznie.

– Jest wojna, czy nie ma wojny? Jaja sobie robimy? Kto mówił „natychmiast zaprzestać importu nośników energii z Rosji”? Kto dawał przemówienie - to było exposé wręcz - że „rząd polski ma krew na rękach”, bo coś tam importuje z Rosji? Opozycja, czy nie? Czy to teraz jest problem tylko rządu, czy ta wojna jest tylko wojną rządu? Samorządy nic do tego nie mają? – pytał. – Od kiedy to dostarczenie węgla jest wyłącznym zadaniem rządu centralnego? Przecież to jest egoizm i cynizm, co nam pokazują niektórzy samorządowcy największych miast. To nie ich problem, nie ich wojna. Wiec zrobić, flagami pomachać, przytulić tam kogoś z Ukrainy – to oni chętnie zrobią; ale jak dochodzi do kosztu tej wojny, to nagle się okazuje, że szczujemy – stwierdził publicysta. Karnowski zarzucił opozycji współgranie z taktyką Rosji, mającą na celu destabilizację krajów wspierających Ukrainę.

– Biorą prezenty od Putina (…) Tusk bierze prezenty od Putina. Takie chociażby, że Putin chce zdestabilizować społeczeństwa zachodnie, szczuje. Propaganda rosyjska mówi „tylko nam oddajcie Ukrainę, a ceny energii spadną”. A co robi Tusk? Wiece godzinne, na których nie wspomni ani słowem, że jest wojna i mówi, że to rząd spowodował, że mamy wysoką cenę energii – stwierdził.


W punkt! ���� pic.twitter.com/DOUBJUUtaJ
— Marcin Henka ������ #BabiesLivesMatter (@MarcinHenka) October 5, 2022


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej