RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Polska i Grecja zadeklarowały pomoc w odbudowie Ukrainy po zakończeniu rosyjskiej inwazji

Prof. Zbigniew Rau i Nikos Dendias spotkali się w Warszawie (fot. PAP/Paweł Supernak)
Prof. Zbigniew Rau i Nikos Dendias spotkali się w Warszawie (fot. PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Polska i Grecja deklarują pomoc w odbudowie Ukrainy po zakończeniu trwającej tam teraz wojny. Mówili o tym ministrowie spraw zagranicznych obu krajów. Prof. Zbigniew Rau i Nikos Dendias spotkali się w Warszawie.

Ponad 50 ciał zamordowanych cywilów. W Łymanie odnaleziono masowy grób

W wyzwolonym przez ukraińskie wojska mieście Łyman w północnej części obwodu donieckiego znaleziono masowy grób, w którym znajduje się ponad 50...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT


Obaj ministrowie mówili po spotkaniu, że zarówno Polska jak i Grecja będą nadal wspierać Ukrainę, także gdy wojna się zakończy.


– Ukraina wymaga wszechstronnego wsparcia wojskowego, politycznego, humanitarnego. Udzielimy takiego wsparcia także na etapie powojennej odbudowy ukraińskiego państwa – zdeklarował prof. Zbigniew Rau.


Grecki minister spraw zagranicznych Nikos Dendias podkreślał, że po zakończeniu wojny trzeba będzie nie tylko pomóc w odbudowie Ukrainy, ale także ukarać odpowiedzialnych za zbrodnie wojenne.


– Przed wojną istniały znaczące grupy Greków na Ukrainie, głównie na okupowanych terenach w Mariupolu czy w Zaporożu. Trzeba nie tylko przywrócić takim grupom dobrobyt, ale także zadbać o rozliczenie odpowiedzialnych za możliwe zbrodnie wojenne – dodał Nikos Dendias. Obaj ministrowie uważają też, że niezbędne jest zaostrzenie sankcji nałożonych na Rosję.Zobacz także:„Bądźcie jak Polska”. Tarczyński wypomina UE politykę wobec Rosji

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej