RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ukraina: trzy miejscowości w obwodzie chersońskim wyzwolone

Prezydent Ukrainy powiadomił w środę, że tego dnia wyzwolone zostały trzy miejscowości (fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV)
Prezydent Ukrainy powiadomił w środę, że tego dnia wyzwolone zostały trzy miejscowości (fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiadomił, że w środę wyzwolone zostały spod okupacji rosyjskiej trzy miejscowości w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy: Nowowoskresenske, Nowohryhoriwka i Petropawliwka.

Zamiast białej flagi… kalesony. Rosjanie poddają się ukraińskim żołnierzom [WIDEO]

Na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu widać jak żołnierze rosyjscy podjeżdżają BWP-2, do działa którego przyczepili białe...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT


„Tylko w ciągu tej doby na Chersońszczyźnie wyzwolono spod pseudoreferendum i ustabilizowano takie miejscowości, jak Nowowoskresenske, Nowohryhoriwka i Petropawliwka” – powiedział Zełenski. Informacje te przekazał w wieczornym wystąpieniu opublikowanym na Facebooku.


Prezydent zwrócił się też w języku rosyjskim do przedstawicieli Rosji. „Nawet jeśli znajdziecie jeszcze gdzieś na świecie jakieś uzbrojenie o nazwie tak samo naturalnej dla waszego »ruskiego miru«, jak te irańskie (drony) Shahed, którymi próbujecie atakować nasze miasta (...), to i tak wam to nie pomoże. Wy już przegraliście” – powiedział Zełenski.


Mówił o „kłamliwej mobilizacji” ogłoszonej w Rosji i zniszczeniu „wszystkich perspektyw” narodu rosyjskiego. „Ukraińcy wiedzą, o co walczą, a coraz więcej obywateli Rosji uświadamia sobie, że ma ginąć po prostu dlatego, że jeden człowiek nie jest gotów zakończyć wojny” – oświadczył Zełenski.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej