Sensacyjna wygrana Polek. Biało-Czerwone rozbiły mistrzynie olimpijskie

Polki w trzech setach wygrały z Amerykankami (fot. PAP/Roman Zawistowski)

Najnowsze

Popularne

To był cudowny występ reprezentacji Polski. W środowy wieczór Biało-Czerwone w trzech setach (do 23, 20 i 18) pokonały USA. Dzięki efektownemu triumfowi nad mistrzyniami świata Polki przedłużyły nadzieje na awans do najlepszej ósemki rozgrywanych w naszym kraju mistrzostwach świata.

Żony i dziewczyny duńskich piłkarzy nie polecą do Kataru

Duńska federacja piłkarska (DBU) zdecydowała się przerwać wielkoletnią tradycję, według której żony i partnerki zawodników były zawsze zapraszane...

Po gładkiej porażce z Serbią 0:3 nikt nie dawał Polkom większych szans na zwycięstwo nad aktualnymi mistrzyniami olimpijskimi.

Tymczasem Biało-Czerwone w trzech setach rozprawiły się z faworyzowaną reprezentacją USA.

Amerykanki fantastycznie rozpoczęły spotkanie, błyskawicznie obejmując prowadzenie 5:0. Przewaga utrzymywała się do połowy seta. Po kolejnym nieporozumieniu w szeregach zawodniczek z USA było 17:17 i trener gości poprosił o czas. Do końca partii trwała walka punkt za punkt, ale ostatecznie po zepsutym serwisie Cook pierwszy set padł łupem Biało-Czerwonych.

Nakręcone Polki świetnie weszły w drugą partię. Po ataku ze środka i skutecznym bloku Agnieszki Korneluk było 6:2. Przewaga Polek rosła, osiągając aż osiem punktów (14:6). Amerykanki nie składały broni, doprowadziły do dwupunktowej straty (14:16), ale nasze zawodniczki nie dały sobie wydrzeć wygranej.

W trzeciej partii Polki górowały w każdym siatkarskim elemencie. Świetnie funkcjonowały blok i przyjęcie, a niemal każdą piłkę kończyła niezawodna Magdalena Stysiak. Ostatnie minuty meczu kibice w wypełnionej niemal po brzegi łódzkiej Atlas Arena oglądali na stojąco. Niesione dopingiem Biało-Czerwone wygrały trzeciego seta do 18 i całe spotkanie 3:0.

W piątek Biało-Czerwone, które wciąż liczą się w walce o awans do ćwierćfinału, zmierzą się z Kanadą.