RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Bądźcie jak Polska”. Tarczyński wypomina UE politykę wobec Rosji

Dominik Tarczyński (fot.  PAP/EPA)
Dominik Tarczyński (fot. PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

– Bądźcie jak Polska – ten apel powoli staje się znakiem firmowym Dominika Tarczyńskiego. W maju europoseł mówił tak, pokazując w Parlamencie Europejskim dane o polskim bezrobociu i wzroście PKB. Teraz tych samych słów użył w kontekście polityki UE wobec Rosji.

„Bądźcie jak Polska”. Tarczyński pokazał w PE dane

W środę w Parlamencie Europejskim odbyła się kolejna debata nt. stanu praworządności w Polsce. Nie cieszyła się ona jednak wielkim zainteresowaniem...

zobacz więcej

Tarczyński zabrał głos w Parlamencie Europejskim w środę. Europoseł PiS przypomniał wypowiedź Ursuli von der Leyen. W połowie września szefowa KE mówiła, że Unia Europejska popełniła błąd, nie wsłuchując się w głos Polski ws. Rosji.


– Nie chcieliście słuchać o Nord Stream, nie chcieliście słuchać o nielegalnej imigracji, nie chcieliście słuchać o Putinie i nie chcieliście słuchać o sankcjach. Sankcje – co z rosyjskimi diamentami? Dlaczego nie ma embarga na rosyjskie diamenty? Dlaczego? Bo kapitał przemysłu diamentowego w Belgii byłby niezadowolony. Czyż nie jest tak? – mówił Tarczyński.


– Nord Stream nie działa, ale diamenty zarabiają dla Rosji. Przestańcie pouczać Polskę. Przestańcie nas wskazywać palcem. Przestańcie nas pouczać o demokracji. Podejmujcie działania, zamiast pięknie mówić. Bądźcie odważni, wierzcie we własne narody, zamiast uzależniać się od rosyjskich rubli. Bądźcie odważni. Bądźcie jak Polska – spuentowałAplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej