RAPORT

Pogarda

Komorowski: Zełenski powinien usiąść do rozmów z Putinem. „Niedźwiedź jeszcze żyw i hasa w lesie”

Bronisław Komorowski (fot. acek Szydlowski / Forum)
Bronisław Komorowski (fot. acek Szydlowski / Forum)

Najnowsze

Popularne

Były prezydent Bronisław Komorowski radzi prezydentowi Ukrainy by usiadł do rozmów z Putinem. – Zełenski pręży mięśnie i już się dostosowuje do tego, że prawdopodobnie Putin tę wojnę przegra, ale jeszcze nie należy dzielić skóry na niedźwiedziu. Niedźwiedź jeszcze żyw i hasa w lesie – powiedział na antenie radia RMF FM.

Senat w tym tygodniu zajmie się wyborem ławników do Sądu Najwyższego

Na posiedzeniu w tym tygodniu Senat ma zająć się wyborem ławników Sądu Najwyższego drugiej kadencji. Liczbę ławników w SN określono na 30 osób. W...

zobacz więcej

Podczas rozmowy prowadzący zapytał o najnowszy dekret prezydenta Ukrainy, wg którego do rozmów z Rosją może dojść tylko wtedy, gdy zostanie odsunięty od władzy Władimir Putin. 


– Prezydent Zełenski wcześniej mówił o gotowości rozmowy z Putinem. Rozumiem, że się zmieniły okoliczności (...), ale wydaje mi się, że wcześniejsze deklaracje prezydenta należy brać pod uwagę z całą powagą. (...) Uważam, że korzystniej dla świata, dla Ukrainy, Polski i Europy, byłoby to gdyby doszło jak najszybciej do szukania rozwiązań na niwie dyplomatycznej a nie tylko wojskowej – mówił Komorowski. 


Na uwagę prowadzącego, że do powyższych deklaracji dochodziło jeszcze przed odkryciem rosyjski zbrodni były prezydent odpowiedział: „Wojna niesie ze sobą zawsze okrucieństwa, straszne zbrodnie i nieszczęścia ludzkie. Ja opowiadałbym się za gotowością rozmawiania o pokoju i bezpieczeństwie Ukrainy nawet z Putinem”.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej