RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Macierewicz: Przekazałem do KRRiT materiały wskazujące na kłamstwa TVN-u

A. Macierewicz: przekazałem do KRRiT materiały wskazujące na oszustwa, kłamstwa i manipulacje TVN-u (fot. NurPhoto / Contributor / Gettyimages)
A. Macierewicz: przekazałem do KRRiT materiały wskazujące na oszustwa, kłamstwa i manipulacje TVN-u (fot. NurPhoto / Contributor / Gettyimages)

Najnowsze

Popularne

Przekazałem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji materiały wskazujące na oszustwa, kłamstwa i manipulacje TVN-u, aby podjęła w tej sprawie działania - powiedział w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS).

Sejmowa komisja obrony ma plan wobec Brauna

Przewodniczący komisji obrony wspólnie wystąpili do Biura Analiz Sejmowych o opinię, jakie są możliwości ograniczenia dostępu prorosyjskiemu...

zobacz więcej

12 września br. w programie „Czarno na białym” w TVN24 został wyemitowany reportaż „Siła kłamstwa”, w którym przedstawiono materiały wskazujące na to, że podkomisja Antoniego Macierewicza dysponowała wynikami badań, które zaprzeczały tezie o wybuchu w skrzydle prezydenckiego samolotu Tu-154 lecącego do Smoleńska, a które nie zostały opublikowane. W programie podano, że co najmniej od grudnia 2020 r. Macierewicz i inni członkowie podkomisji dysponują materiałami, analizami i zagranicznymi raportami, które albo wprost wykluczają zamach, albo wskazują na katastrofę, jako przyczynę tragedii z 2010 roku.


W związku z reportażem podkomisja ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w dniu 10 kwietnia 2010 roku wydała oświadczenie. „Podkomisja przedstawiła swoje badania w sposób rzetelny i były one przeprowadzone przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych źródeł i metod naukowych. Podkomisja wszystkie swoje wyniki badań, w tym symulacje NIAR rozbicia samolotu po uderzeniu w ziemię, opublikowała w Raporcie oraz w załącznikach (m.in. załącznik nr 23 +Badania NIAR+)” - napisano w oświadczeniu.


W środę podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zwrócił się do przewodniczącego komisji, aby przekazał wszystkim jej członkom „materiały, wskazujące na oszustwa, kłamstwa i manipulacje TVN-u”. „Wszystko to zostało przekazane także do (Krajowej) Rady Radiofonii i Telewizji, żeby podjęła w tej sprawie działania” - dodał poseł PiS.

Rosyjskie myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Polski i Szwecji

Cztery rosyjskie myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Polski, a później Szwecji. O wydarzeniu poinformowały Włoskie Siły Powietrzne.

zobacz więcej

Szłapka podany do prokuratury


Ponadto Macierewicz poinformował, o krokach, jakie podjął wobec lidera Nowoczesnej posła Adama Szłapki (KO). - Przekazałem do prokuratury zarzut wobec pana Szłapki, który w oparciu o oszustwa próbuje mnie stawiać zarzuty - dodał.


Szłapka, po ujawnieniu w materiale TVN dokumentów, które – jak podano, nie były publikowane wcześniej przez podkomisję smoleńską, złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Macierewicza.


10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej