RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Huragan Ian zabił 100 osób i spustoszył Florydę. Jest nagranie szalejącego żywiołu [WIDEO]

Największych zniszczeń spowodowały napędzane wiatrem fale morskie (fot. Paul Hennessy/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Największych zniszczeń spowodowały napędzane wiatrem fale morskie (fot. Paul Hennessy/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Joe Biden odwiedzi spustoszoną przez huragan Florydę. Huraganu Ian, który w zeszłym tygodniu uderzył we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych zabił co najmniej 103, z czego większość osób zginęła na Florydzie, a kilka w Karolinie Północnej.

„Nie ma już wielu budynków”. Dziesiątki ofiar śmiertelnych huraganu Ian w USA

Co najmniej 66 osób zginęło na Florydzie w wyniku uderzenia huraganu Ian –podaje CNN. Cztery kolejne osoby zginęły w stanie Karolina Północna.

zobacz więcej

Liczba ofiar śmiertelnych huraganu Ian, który w zeszłym tygodniu uderzył we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, wzrosła do co najmniej 103, z czego większość osób zginęła na Florydzie, a kilka w Karolinie Północnej – podała agencja Reutera. Trwają poszukiwania ocalałych.


Dotychczas uratowano ponad 1600 osób w południowo-zachodniej i środkowej części Florydy  – poinformowało w niedzielę biuro gubernatora stanu Rona DeSantisa. Na jednym z obszarów najbardziej dotkniętych skutkami huraganu, w mieście Fort Myers Beach leżącym w hrabstwie Lee, ekipy poszukiwawcze przeczesują gruzy z kolejnych domów.Wedle przedstawicieli władz hrabstwa Lee nakaz ewakuacji został wydany, gdy tylko dowiedziano się, że terytorium znajduje się na trasie huraganu. Niektórzy mieszkańcy postanowili jednak pozostać w domach. W poniedziałek gubernator DeSantis bronił lokalnych władz, mówiąc, że obecnie należy skupić się na pomocy ofiarom i przestać „próbować rzucać oszczerstwa na ludzi, którzy wykonali najlepszą robotę, jaką mogli, posiadając niedoskonałe informacje".


Jak wynika z informacji portalu PowerOutage, rejestrującego dane o przerwach w dostawie prądu z zakładów energetycznych na świecie, w poniedziałek ponad 491 tys. domów i przedsiębiorstw na Florydzie nadal nie miało zasilania. Z powodu zniszczeń zasilanie może nie zostać przywrócone jeszcze nawet przez 30 dni – ocenił Roger Desjarlais, zarządca hrabstwa Lee.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej