RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Polak runął w przepaść w drodze na Rysy. Spadł z około 300 metrów

Na miejsce zdarzenia ratownicy dotarli na pokładzie śmigłowca (fot. Shutterstock; zdjecie ilustracyjne)
Na miejsce zdarzenia ratownicy dotarli na pokładzie śmigłowca (fot. Shutterstock; zdjecie ilustracyjne)

71-letni turysta z Polski idąc w środę na Rysy od strony słowackiej spadł w przepaść w kierunku Żabich Stawów Mięguszowieckich. Mężczyzna po upadku z około 300 metrów doznał poważnych obrażeń głowy i urazów wewnętrznych – poinformowali słowaccy ratownicy górscy z Horskiej Zachrannej Służby (HZS).

W Tatrach ponownie ogłoszono zagrożenie lawinowe

Od poniedziałku w Tatrach ponownie obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego – ogłosili ratownicy TOPR. Na szczytach ponownie...

zobacz więcej

Jak informują słowaccy ratownicy górscy, do wypadku doszło w okolicy Przełęczy Waga. Świadek zdarzenia telefonicznie powiadomił o wypadku słowackich ratowników. Przekazał, że nie ma z poszkodowanym kontaktu wzrokowego ani go nie słyszy.


Na miejsce zdarzenia ratownicy dotarli na pokładzie śmigłowca i ewakuowali 71-latka z trudnego terenu do Starego Smokowca, gdzie rannemu udzielili pierwszej pomocy. Następnie Polak został przewieziony do szpitala w Popradzie.


W środę w Tatrach warunki pogodowe się poprawiły, jednak nadal w wyższych partiach jest sporo śniegu i obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej