RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. Transmisje w TVP Kultura [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Od 7 do 21 października w Poznaniu odbędzie się 16. Międzynarodowy Konkurs im. Henryka Wieniawskiego. Zmagania 31 uczestników będzie można oglądać na antenie TVP Kultura i TVP Kultura 2. Honorowy Patronat nad konkursem objął prezydent Andrzej Duda.

Herbertiada. Inauguracja wrześniowej odsłony projektu

Zbigniew Herbert należy do najwybitniejszych polskich i europejskich twórców XX stulecia. Do najbardziej znanych i cenionych dzieł poety należy...

zobacz więcej

W tym roku Polskę będą reprezentować Klara Gronet, Judyta Kluza-Sporniak, Wojciech Niedziółka, Adam Suska, Sulamita Sara Ślubowska, Barbara Ewa Żołnierczyk oraz , reprezentująca również Niemcy i Japonię, Maya Alexandra Kasprzak. 

 

Konkurs im. Henryka Wieniawskiego to najstarszy konkurs skrzypcowy na świecie, który po raz pierwszy odbył się w 1935 roku w Warszawie. Jego celem jest propagowanie muzyki Henryka Wieniawskiego i promowanie młodych talentów (do 30. roku życia).


Edycje miały odbywać się co 5 lat, jednak przeszkodził temu wybuch II wojny światowej. Kolejny konkurs odbył się w 1952 roku w Poznaniu. Od tej chwili konkurs odbywa się regularnie co 5 lat w Auli Uniwersytety Adama Mickiewicza. Jego organizatorem jest Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej