RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Narodowcy zagrają Trzaskowskiemu na nosie. Zmiany ws. Marszu Niepodległości

Marsz Niepodległości 2022 coraz bliżej. Co na to Rafał Trzaskowski? (fot.  PAP/Marcin Obara, Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)
Marsz Niepodległości 2022 coraz bliżej. Co na to Rafał Trzaskowski? (fot. PAP/Marcin Obara, Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)

Co roku hasło Marszu Niepodległości było ogłaszane w mediach społecznościowych i na konferencji prasowej organizatorów tego patriotycznego wydarzenia. Co ciekawe, w tym roku hasło zostanie ujawnione poprzez wyświetlenie go na gmachu warszawskiego ratusza, gdzie urzęduje główny przeciwnik Marszu – prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z PO.

Czesi „przejmują” Królewiec i kpią z Putina. Setki memów, Rosjanie wściekli

Rosjanie weszli na Ukrainę, przeprowadzili sfałszowane referenda i ogłosili aneksję czterech obwodów. W odpowiedzi internauci z Czech zaczęli kpić...

zobacz więcej

Lider Stowarzyszenia Marsz Niepodległości poinformował, że 11 października, czyli miesiąc przed Świętem Niepodległości, Zarząd Stowarzyszenia przedstawi oficjalne hasło tegorocznej edycji wydarzenia, które co roku licznie gromadzi polskich patriotów.


„Będzie się działo” – czytamy w zapowiedzi opublikowanej przez narodowców.


Zobacz także: Trzaskowski o tym, co było najgorsze w Marszu Niepodległości

 

W dokumencie podkreślono, że hasło tegorocznej edycji zostanie zaprezentowane na gmachu warszawskiego ratusza. Jak podkreślono, to ten budynek jest „symbolem zwalczania oddolnej inicjatywy patriotycznej”.


„Apeluję o nieuleganie fake newsom mającym na celu zdyskredytowanie naszej pięknej biało-czerwonej inicjatywy” – zaznaczył Bąkiewicz. Chodzi o rozpowszechniane nieprawdziwe informacje – m.in. o tym, że tegoroczna edycja będzie odbywała się w asyście flag niebiesko-żołtych (Ukrainy) zamiast polskich.


Zobacz także: Trzaskowski mówi, co chce zrobić z Marszem Niepodległości

 

Przypomnijmy, że polityk PO Rafał Trzaskowski co roku robi wszystko, aby zabronić świętowania narodowcom. Zdaniem prezydenta Warszawy, ugrupowania prawicowe powinny zostać zdelegalizowane, a w dniu Święta Niepodległości nie powinno być dla nich miejsca na ulicach stolicy. W ostatnich latach tłumaczył też, że zgromadzenia narodowców niosą zagrożenie epidemiczne… chociaż  sam chętnie pojawiał się na Strajkach Kobiet.

Jak wyglądał Marsz Niepodległości 2021? Zobacz wideo portalu tvp.info.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej