RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Areszt dla oszusta „sprzedającego” opał. Pokrzywdzeni z całej Polski

Najnowsze

Popularne

Na trzy miesiące trafił do aresztu 47–letni mężczyzna z Olsztyna, który w internecie podszywał się pod firmę handlującą opałem. Mężczyzna od kilku osób przyjął zaliczki na pellet i ekogroszek, ale wpłacający nie otrzymali zamówionego towaru.

Kupiła wisiorki na ulicznym straganie. Została zatrzymana na lotnisku

Polka chciała mieć pamiątkę z urlopu w Afryce. Kupiła sześć wisiorków z zębami krokodyla i włożyła do walizki. Na lotnisku w Warszawie wisiorki...

zobacz więcej

Oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk poinformował, że 47-letni mieszkaniec Olsztyna podszywając się pod firmę handlującą opałem oferował m.in. pellet i ekogroszek po atrakcyjnych cenach. 

 

„Klienci, którzy mieszkają w całym kraju, po wpłaceniu zaliczek zamówionego towaru nigdy nie otrzymali” – poinformował policjant. Dodał, że pokrzywdzeni wpłacali różne kwoty oszustowi, jedna z pokrzywdzonych osób ponad 8 tys. zł, inna – ponad 10 tys. zł – oszustowi uwierzyło kilka osób. 

 

Oszusta wytropili policjanci z Wydziału dw. Z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Zatrzymali go w pobliżu jego domu. Prokopczyk podał, że 47-latek przyznał się do fałszywej sprzedaży opału. 

 

„Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy badają powiązania mężczyzny z innymi sprawami o podobnym charakterze” – powiedział Prokopczyk i dodał, że oszust działał w warunkach tzw. recydywy, przez co zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić nawet 12 lat więzienia. Sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej