RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Morawiecki: Propozycja budżetu to kompromis

Mateusz Morawiecki i Piotr Duda (fot. PAP/Rafał Guz)
Mateusz Morawiecki i Piotr Duda (fot. PAP/Rafał Guz)

Propozycja budżetu, o której dyskutowaliśmy, jest pewnego rodzaju kompromisem. Dziś musimy w społeczeństwie polskim poszukiwać nie wojny, lecz kompromisu i nie sporów, lecz zgody – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z przedstawicielami NSZZ „Solidarność”.

Rząd przyjął budżet na 2023 r. Premier: Ambitny, na trudne czasy [WIDEO]

Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2023 rok – poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Jak...

zobacz więcej

– Znaleźliśmy się jako gospodarka w wyjątkowym czasie, jako gospodarka i całe polskie społeczeństwo, w czasie ogromnej presji inflacyjnej i dlatego potrzebne jest bardzo rozważne, odpowiedzialne działanie – powiedział Morawiecki. Stąd – jak mówił – „takie, a nie inne podwyżki czy regulacje płacowe, które zaproponowaliśmy w sferze budżetowej”.


– Mogę podsumować to spotkanie, że było ono bardzo dobre, ale oczywiście w kilku punktach różnimy się, bo jest inna perspektywa – ja oczywiście odwoływałem się do tego, że wszyscy płyniemy na jednej łodzi. Związki zawodowe patrzą na to ze swojej perspektywy. Ja pokazywałem na to, jakie wielkie wydatki mamy na obronność, bo przecież jesteśmy w szczególnej sytuacji, jak wielkie wydatki musimy ponosić na służby mundurowe, jak duży jest przyrost wydatków na oświatę, na służbę zdrowia (...). To wszystko musimy pogodzić w ramach jednego budżetu – podkreślił premier.


Stwierdził, że propozycja budżetu, o której dziś dyskutowali ze związkami zawodowymi, „jest pewnego rodzaju kompromisem”.


– Dziś musimy w społeczeństwie polskim poszukiwać nie wojny, lecz kompromisu i nie sporów, lecz zgody – podkreślił szef rządu.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej