RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Brad Pitt dusił swoje dziecko? Angelina Jolie oskarża

Angelina Jolie i Brad Pitt (fot. Francois Durand/Getty Images)
Angelina Jolie i Brad Pitt (fot. Francois Durand/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Choć małżeństwo Angeliny Jolie i Brada Pitta przeszło do historii trzy lata temu, na jaw wciąż wychodzą szczegóły ich związku. Z pozyskanych przez media dokumentów sądowych wynika, iż aktorka pozwała eksmęża w związku z podróżą samolotem w 2016 r. Pitt miał zaatakować ją i dzieci, a jedno z nich w pewnym momencie zaczął ponoć dusić. Osoba z bliskiego otoczenia aktora twierdzi, że zarzuty te są „całkowicie nieprawdziwe”.

Rusza proces między Angeliną Jolie a Bradem Pittem

Wstrzymana z powodu pandemii sprawa między parą celebrytów o prawo do opieki nad dziećmi, dziś ma rozpocząć się ponownie. Brad Pitt wnosi o to, aby...

zobacz więcej

Zwaśnieni eksmałżonkowie, którzy przed laty uchodzili za jedną z najpiękniejszych i najbardziej zgodnych par amerykańskiego show-biznesu, kontynuują swoje sądowe przepychanki. 


Jak donosi „New York Times”, Angelina Jolie pozwała byłego partnera w związku z niesławnym lotem z 2016 r. Na pokładzie samolotu doszło wtedy do karczemnej awantury, podczas której będący pod wpływem alkoholu Pitt miał zaatakować – werbalnie i fizycznie – swoją żonę i ich dzieci.


Pozyskane przez Page Six dokumenty sądowe zawierają sporządzony przez aktorkę szczegółowy opis feralnego incydentu. Gwiazdor „Bękartów wojny” miał uderzyć jedną z pociech, a drugą dusić. 

 

„Błagały go, aby przestał”


„Kiedy jedno z dzieci stanęło w obronie Jolie, Pitt rzucił się na własne dziecko, a Jolie złapała go od tyłu, aby go powstrzymać. Wtedy Pitt popchnął ją, raniąc jej plecy i łokieć. Dzieci odważnie próbowały się nawzajem chronić. Zanim awantura się skończyła, Pitt dusił jedno z nich, a drugie uderzył w twarz. Błagały go, aby przestał. Wszystkie były przerażone” – czytamy w dokumencie cytowanym przez Page Six.

Cameron Diaz życzyła dziennikarzowi popularnego pisma, by... zachorował na raka

Za kilka dni ukaże się pamiętnik legendarnego założyciela magazynu „Rolling Stone” Janna Wennera. Potentat medialny opisuje w tej książce swoje...

zobacz więcej

W ciągu kilku następnych godzin aktor miał „wyłaniać się z tyłu samolotu, by krzyczeć i wypowiadać przekleństwa pod adresem żony i dzieci”.


Jolie odpowiedziała w ten sposób na pozew, który Pitt wniósł przeciwko niej latem. Oskarżał ją wówczas o celowe niszczenie reputacji ich wspólnej firmy winiarskiej Château Miraval.


Ona utrzymuje, że chciała pierwotnie sprzedać swoje udziały byłemu mężowi, jednak on próbował wymusić, by podpisała umowę o zachowaniu poufności, która zabraniałaby jej mówić publicznie o tym, że Brad znęcał się nad rodziną. Aktorka się na to nie zgodziła.


„Pani Jolie dołożyła wszelkich starań, aby chronić swoje dzieci przed ponownym przeżywaniem bólu, który Pitt im zadał. Kiedy jednak złożył pozew, chcąc odzyskać kontrolę nad życiem finansowym Jolie, poczuła się zobligowana do upublicznienia tych bolesnych spraw” – argumentują prawnicy aktorki. 

 

Osoba z bliskiego otoczenia gwiazdora twierdzi tymczasem, że oskarżenia te są bezpodstawne. „To niezwykle smutne, że ona wciąż przerabia opis zdarzenia sprzed sześciu lat, dodając coraz to nowe, zmyślone informacje. Miała okazję podzielić się tymi informacjami z organami ścigania, które podjęły decyzję, by nie wnosić zarzutów. Robi to z tylko sobie znanych pobudek” – kwituje w rozmowie z magazynem „People” znajomy aktora. 

 

Raport FBI


Niedawno światło dzienne ujrzał raport FBI, z którego wynikało, iż po umorzeniu śledztwa przeciwko Pittowi do sądu wpłynął anonimowy pozew. Jego autorka, figurująca w dokumentach jako „Jane Doe”, domagała się wznowienia postępowania i aresztu dla Pitta.


Zarzuty względem gwiazdora do złudzenia przypominały te, które znalazły się w nowym pozwie Jolie. Reprezentująca „Jane Doe” prawniczka Amanda Kramer wyjaśniła, że pozew złożono anonimowo w celu „zapewnienia ochrony rodzinie”.


Jak zaznaczyła, dzieci w czasie wspomnianej awantury „doznały trwałej traumy i urazu psychicznego”. W sierpniu jeden z dziennikarzy serwisu Puck News zdradził, że według jego informatora to właśnie Jolie jest autorką tego anonimowego pozwu. W świetle nowych doniesień to wydaje się prawdopodobne. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej