RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Gmina fałszywie wiązana z satanistycznym kultem przegrała w sądzie z Twitterem

Holenderska gmina przegrała w sądzie z Twitterem (fot. Chesnot/Getty Images)
Holenderska gmina przegrała w sądzie z Twitterem (fot. Chesnot/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Holenderska gmina Bodegraven-Reeuwijk, fałszywie wiązana z satanistycznym, pedofilskim kultem, przegrała w sądzie sprawę, jaką wytoczyła Twitterowi, oskarżając go o niedostateczną walkę z rozprzestrzenianiem nieprawdziwych informacji na jej temat. Sąd orzekł, że serwis „zrobił wystarczająco dużo”, aby usunąć wpisy zniesławiające miasteczko Bodegraven.

Holandia. Gminni urzędnicy wzięli dla siebie pół mln euro z rządowej dotacji na kulturę

Urzędnicy gminy Bergen op Zoom na południu Holandii przyznali sobie 500 tys. euro z rządowej dotacji przeznaczonej na wsparcie sektora kultury...

zobacz więcej

„Gmina Bodegraven-Reeuwijk pozwała Twittera we wrześniu w związku z pogłoskami rozsiewanymi w mediach społecznościowych przez trzech mężczyzn w 2021 roku” – podał dziennik „Guardian”.


W następstwie oszczerczych wpisów kilkadziesiąt osób przybyło do gminy, aby złożyć kwiaty na cmentarzu, gdzie rzekomo pochowano ofiary kultu. Władze 19-tysięcznego Bodegraven ogłosiły w zeszłym roku stan nadzwyczajny po tym, jak z powodu oskarżeń o satanizm doszło do zamieszek.


Jeden z trzech mężczyzn stojących za rozpowszechnianiem plotek przekonywał, że dopiero niedawno odzyskał pamięć na temat satanistycznych rytuałów i mordowania małych dzieci, czego rzekomo był świadkiem w latach 80. W czerwcu holenderski sąd orzekł, że nie ma dowodów na istnienie satanistycznej pedofilskiej siatki w Bodegraven.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej