RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Najmłodszy profesor w Polsce spotkał się z ministrem edukacji

Spotkanie ministra Czarnka z prof. Hołdą i prof. Walochem (fot. tt/@MEIN_GOV_PL)
Spotkanie ministra Czarnka z prof. Hołdą i prof. Walochem (fot. tt/@MEIN_GOV_PL)

Najnowsze

Popularne

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się z jednym z najmłodszych profesorów w Polsce Mateuszem Hołdą i prof. Jerzym Walochem z Katedry Anatomii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rozmawiali o wyzwaniach, z którymi mierzą się młodzi naukowcy.

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Został profesorem przed trzydziestką

29-letni Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum jest najmłodszym w historii Polski profesorem...

zobacz więcej

„Minister Przemysław Czarnek wziął udział w spotkaniu z jednym z najmłodszych prof. w Polsce Mateuszem Hołdą i prof. Jerzym Walochem z Uniwersytetu Jagiellońskiego” – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jak zaznaczono, „temat rozmowy to wyzwania, z którymi mierzą się młodzi naukowcy”.


„Szef MEiN wskazał, że Akademia Kopernikańska ma pomóc badaczom w ich rozwoju” – przekazał resort.


Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego został pierwszym polskim naukowcem, któremu przyznano tytuł profesora tytularnego przed ukończeniem 30. roku życia. Postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.


Zajmuje się morfologią układu sercowo-naczyniowego – od poziomu organu do poziomu molekularnego – oraz technikami obrazowania architektury mięśnia sercowego.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej